آداب غذا خوردن

یکی از مهمترین رفتارها، آداب غذا خوردن است که در تمامی روابط فردی تا روابط دیپلماتیک مهم و ضروری بوده و مورد قضاوت قرار می‌گیرد. بدون شک غذا خوردن حتی در یک میهمانی ساده، معیار بسیار مهمی برای قضاوت در رابطه با شخصیت فردی و اجتماعی یک انسان است.
روانشناسان از نحوۀ غذا خوردن یک فرد به زوایای شخصیت وی پی می‌برند و آن را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند. پس بهتر است هر فرد در هر جایگاه و مقامی،  آداب صحیح غذا خوردن را بداند و آن را رعایت کند.

همیشه این نکته یادتان باشد که ابندا از وسایلی که دورتر از بشقاب اصلی قرار دارند، شروع کنید و همین طور که به جلو می روید، از وسایل نزدیکتر استفاده کنید همیشه مایعات در سمت راست میز و مواد جامد در سمت چپ قرار دارندوهمیشه فسمت دنده و برنده چاقو ها به سمت بشقاب هستند در مورد دستمال سفره، آن را به آرامی بردارید و باز کنید و روی زانو خود قرار دهید و از اینکه به یقه خود آویزان کنید به شدت بپرهیزید در رستوران های بسیار لوکس این کار را گارسون انجام می دهد.هرگز از این دستمال برای پاک کردن آرایش و گرفتن بینی خود استفاده نکنید در صورتی که لازم شد میز را برای مدتی ترک کنید، آن را روی صندلی بگذارید، نه روی میز.در انتها وقتی غذای شما تمام شد، دستمال سفره را روی میز قرار دهید بدون آنکه آن را تا کنید.

در مورد کارد و چنگال ، زمانی که آنها را از روی میز برداشتید ، دیگر آنها را روی میز برنمی گردانید و در صورت لزوم آن ها را در بشقاب قرار می دهید.در هنگام صرف غذا آرنج خود را روی میز قرار ندهید.چاقو در دست راست و چنگال در دست چپ قرار می گیرد.در صورتی که غذا و یا سالاد شما دارای زیتون است ، هسته آن را به کمک چنگال در بشقاب قرار دهید.در صورتی که لازم شد در میان غذا کارد و چنگال خود را در بشقاب قرار دهید آنها را به صورت ضربدر در بشقاب قرار می دهید که نشان می دهد که غذای شما ناتمام مانده است و در زمانی که غذای شما تمام شده بود، کارد و چنگال را به صورت چسبیده به هم و طوری در بشقاب قرار می دهید که انگار ساعت ۱۰:۲۰   دقیقه را نشان می دهید.یادتان باشد در این مواقع همیشه نوک چنگال به سمت پایین است.

در صورتی که چنگال یا کارد شما به زمین افتاد ، هرگز خم نشوید  آن را بردارید.اجازه دهید زیر میز باقی بماند و از گارسون بخواهید کارد و چنگال جدید برای شما بیاورد.در صورتی که می خواهید روی غذایتان لیمو بچکانید حتما با دست دیگر یک محافظ روی آن ایجاد کنید تا آب آن به اطراف نپاشد.سعی کنید که وسایل شخصی مثل تلفن همراه خود را روی میز قرار ندهید هیچ وقت غذاهای داغ مثل سوپ را فوت نکنید و اجازه دهید خودش سرد شود.این نکته را فراموش نکنید که قاشق سوپ خوری گرد و قاشق غذاخوری بیضی است.

۲۱-health2

در ادامه آداب خوردن مواد غذایی مختلف با جزئیات توضیح داده شده است :

سالاد

برای خوردن سالاد بهتر است از یک بشقاب دیگر استفاده شود. سالاد را به طور معمول با چنگال می خورند و برای خوردن آن از کارد استفاده نمی کنند.

چیپس

تنها چیپس را می توان سر میز غذا با دست برداشت و خورد. البته به آرامی، دانه به دانه و فقط با دو سر انگشت!

غذاهای خمیری

غذاهایی مثل ماکارونی که با خمیر درست می شوند، فقط با چنگال خورده می شوند. مگر اینکه خمیر برشته شده باشد که در این صورت بکارگیری کارد لازم است. مانند پیتزا.

جوجه کباب

جوجه کباب با استخوان را می توان با کمک دست و انگشتان خورد. باید با انگشت ها گوشه آن را گرفت و به آهستگی قسمت کوچکی از جوجه را گاز زد.

تربچه

اگر تربچه به صورت درسته در سبزی بود، هنگام مصرف بهتر است آن را با کارد برش داده و استفاده کنید. گاز زدن به تربچه کامل، عمل مناسبی نیست.

میوه

میوه هایی مثل خربزه، هندوانه، طالبی و امثال آنها را نباید یکجا در بشقاب به تکه های کوچک تقسیم و آماده خوردن کنید. بلکه پسندیده تر است که هر بار فقط قسمتی از آن را با کمک کارد بریده و استفاده کنید.

توت فرنگی

توت فرنگی را از دم آن گرفته و میل کنید. اگر دم آنها از قبل گرفته شده، باید از چنگال استفاده کنید.

گیلاس و آلبالو

در هنگام خوردن گیلاس یا آلبالو اگر موجود زنده ای در آن مشاهده کردید، این موضوع را در میان جمع مطرح نکنید. چون شاید دیگران بدون توجه، تعدادی از آنها را خورده باشند.

قاشق بستنی

پس از خوردن بستنی لیوانی یا چوبی، باید توجه داشت که قاشق آن را برای جویدن و بازی استفاده نکنید.

نوشابه

به طور عادی برای استفاده از بطری آب یا نوشابه، باید قسمت پایین آن را بگیرید نه گلوی بطری را. در ضمن اگر برای کسی آب یا نوشابه می ریزید، لیوان را با دست بلند نکنید، بلکه بطری را روی لیوان خم کنید.

سوپ یا آش

سوپ یا آش از جمله غذاهایی هستند که به جز بار اول دیگر نباید تعارف شود. همچنین هنگام سرو نباید بیشتر از یک ملاقه سوپ یا آش در بشقاب میهمان ریخته شود. مگر این که دوباره تقاضا کند، به هر حال باید جای کافی در معده برای صرف غذای اصلی که درست شده، باقی بماند. در ضمن در مراسم رسمی یا غیررسمی سوپ یا آش و هر نوع غذای داغ دیگری را فوت نکنید. بهتر است کمی صبر کنید تا غذا سرد شود.
فرانسوی ها سوپ را از نوک قاشق می خورند و انگلیسی ها از پهلوی قاشق! در هر حال نباید قاشق سوپ را در دهان برد، بلکه باید از لبه آن بدون هورت کشیدن سوپ را صرف کرد.

نحوه استفاده از کارد در سفره غذا

هرگز انگشت سبابه را روی تیغه کارد قرار ندهید و غذا را با کارد به دهان نبرید. نباید کارد را موقع صحبت کردن در دست گرفت و به حرکت درآورد.

۲۱-health3

خلال کردن دندان

می توانید برای خلال کردن دندان های خود بعد از غذا به دستشویی بروید. اگر خیال می کنید با گرفتن دست جلوی دهان این عمل را در خفا انجام داده اید، اشتباه می کنید.

خوردن دسر

برای صرف دسر بهتر است:
• کارد را در دست راست و چنگال را در دست چپ بگیرید.
• برای دسر از قاشق غذاخوری استفاده نکنید، بلکه قاشق دسر متفاوت و قاشق کوچکتری است که همیشه آن را در ظرف دسر یا کنار آن قرار می دهند.

دستمال سفره بر سر سفره

اگر به جای دستمال پارچه ای از دستمال کاغذی استفاده می کنید با آن فقط دست و دهانتان را پاک کنید نه بینی تان را.

میزان غذا

بشقاب تان را پر از سالاد و پیش غذاهای دیگر نکنید و برای غذای اصلی هم جا بگذارید. زیرا به هر حال بیشتر از یک معده ندارید.

دست ها در سر میز

سر میز غذا، آرنج هایتان باید همیشه به پهلو چسبیده باشند. چه موقع صرف غذا و چه موقع نوشیدن، هرگز تا پایان غذا آرنج هایتان را روی میز نگذارید.

قاشق یا چنگال

فرانسوی ها می گویند: «پرخور قبرش را با چنگال می کند!» سر سفره هیچ چیز زننده تر از این نیست که خانم یا آقایی برای جا دادن قاشق پر در دهان، آن را تا آخرین حد باز کرده، سپس با گونه هایی برآمده شروع به جویدن کند. شاید بهتر باشد

۲۱-health4

نمکدان

سر سفره بهتر است از دیگران بخواهید که نمکدان، آب و .. را به شما بدهند تا مجبور نباشید دست و بازویتان را جلوی صورت و بینی اطرافیان تان دراز کنید.

نکاتی دیگر

چند نمونه از مواردی که باید روی میز غذا به آن توجه کنیم:
• نان را در کنار بشقاب غذاخوری یا در بشقاب کوچکی که برای این کار گذاشته شده قرار دهید و هر بار تکه خیلی کوچکی از آن را ببرید.
• اگر از کره برای مالیدن روی نان استفاده می کنید، با سر کارد تکه ای کوچک در بشقاب تان بگذارید و از آن استفاده کنید.
• اگر کارد یا چنگال از دست تان بر زمین افتاد، از میزبان تقاضای چنگال دیگری کنید. چون خم شدن شما در سر میز جلوه درستی ندارد.
• سر سفره با فرد کنار دستی تان مطالب کوتاه و مختصر را برای صحبت پیش بگیرید.
• بهتر است متکلم وحده نباشید به دیگران هم وقت صحبت بدهید.
• مطالب شاد و اشتهاآور را عنوان کنید.
• قبل و بعد از نوشیدن، با دستمال لب و دهان تان را پاک کنید.
• نوشیدنی تان را با یک جرعه سر نکشید.
• هسته کمپوت دسر را با همان قاشق از دهان بیرون آورید.
• آرنج تان را قبل از پایان غذا روی میز نگذارید.
• سیگارتان را بعد از پایان غذای میهمانان یا در سالن پذیرایی روشن کنید.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام