املت فرانسوی

درست کردن املت فرانسوی بیشتر از اسکرامبل تخم مرغ وقت نمی گیرد اما شاید برای درست کردن آن نیاز به کمی تمرین داشته باشید. املت فرانسوی باید نرم و یک رنگ و بدون هیچ نشانه سوختگی در بیاید. برای این کار باید از هر دو دست خود کار بکشید. یعنی با یک دست تابه را تکان بدهید و با دست دیگر تخم مرغ ها را در تاوه هم بزنید. درست وقتی که تخم مرغ ها شکل گرفتند باید آن را روی هم تا کنید و املت را که زرد یک رنگ شده است را به بشقاب منتقل کنید. قسمت بیرونی املت باید مثل اسکرامبل پف کرده باشد و قسمت داخلی آن مثل فرنی نرم و کمی شل باشد. اگر می ترسید تخم مرغ ها وا برن ترستان بی دلیل است چون با هم زدن تخم مرغ ها هنگام پخت امکان وا رفتنشان وجود ندارد.

مواد لازم :

  • ۲ عدد تخم مرغ
  • نمک و فلفل
  • کره
  • کمی پیازچه خرد شده

طرز تهيه:

تخم مرغ ها را در ظرفی خوب هم بزنید. البته نه به اندازه که تخم مرغ ها کف کند. تابه را روی گاز گرم کنید. بعد از این که گرم شد کره را داخل آن بریزید. تابه را تکان دهید تا کره به همه جای آن برسد. وقتی کره جلزولز کرد تخم مرغ ها را اضافه کنید.

با یک دست تابه را به عقب و جلو تکان دهید تا تخم مرغ ها نچسبد. و با دست دیگر آن را به صورت دایره ای هم بزنید. وقتی قسمت زیری تخم مرغ شروع به سفت شدن کرد و شبیه به اسکرامبل کمی مرطوب شد دیگر تابه را تکان ندهید و کمی آن را کج کنید تا املت در یک طرف تابه قرار بگیرد. با استفاده از چنگال یک طرف املت را تا وسط آن تا کنید. طرف دیگر را هم تا وسط تا کنید. سپس با دقت املت را از تابه طوری به بشقاب منتقل کنید که قسمت تا شده در زیر قرار بگیرد و معلوم نشود.

۴۶-cook2

هنگام سرو روی آن کمی پیازچه خرد شده بریزید.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام