اگر باردارید در نوروز شیرنی نخورید

دانشمندان دریافته اند مادرانی که در دوران بارداری خود تمایل زیادی به خوردن شیرینی جات و غذاهای چرب دارند و این مواد را بیشتر مصرف می کنند در آینده فرزندانی خواهند داشت که آنها هم به خوردن شیرینی جات علاقه زیادی دارند. این مواد در سیستم پاداش مغز که در قسمت جلویی سرجنین وجود دارد تغییراتی ایجاد می کند و همین تغییرات موجب می شود که فرد از ابتدای زندگی به خوردن شیرینی جات علاقه شدید و حتی اعتیاد پیدا می کند.

به همین دلیل پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که در طول دوران بارداری به مصرف شیرینی و شکلات و شکر دقت بیشتری کنند و تا حد ممکن نیاز خود به شیرینی جات را از میوه ها و خوراکی هایی که به طور طبیعی شیرین هستند ، مانند میوه ها تامین کنند و با این وجود کار از بروز مشکلات متعددی که برای خود و جنینشان ممکن است بروز کند ، پیشگیری کنند.

مصرف زیاد قند، شکر و خوردنی های شیرین در دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به دیابت دوران بارداری(که ۲ تا ۴% زنان در بارداری به آن مبتلا می شوند) را بالا ببرد. دیابت بارداری از مهم ترین خطراتی است که زن باردار و جنین او را تهدید می کند و بنابراین بایستی در مورد مصرف شیرینی جات در طول بارداری احتیاط کامل صورت گیرد. علاوه بر این، افزایش وزن، پوسیدگی دندان، بیماری های لثه و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی از دیگر مشکلاتی است که می تواند برای زنان باردار یا حتی دیگر افرادی که بیش از حد قند و شیرینی جات مصرف می کنند دردسرساز شود.

۱۵-woman2

چند مانع اساسی در اصلاح رژیم غذایی زنان باردار از لحاظ مصرف قند و شکر وجود دارد:

  • اول آنکه خیلی از زنان نمی دانند مصرف زیاد شیرینی جات می تواند حتی مثل مشروبات الکلی و دخانیات مضر باشد.
  • دوم اینکه خانواده های زنان باردار معمولاً نه تنها آنها را از مصرف شیرینی جات منع نمی کنند که تشویقشان هم می کنند.
  • سوم اینکه خیلی از زنان باردار نمی دانند تقریباً تمام مواد غذایی(حتی مواد غذایی شور یا تلخ) حاوی مقادیر مختلفی از انواع قند هستند.

بنابراین اکیداً توصیه شده در دوره بارداری خیلی مراقب میزان مصرف انواع شیرینی جات بوده و در این خصوص مشورت های لازم را از پزشکتان بگیرید.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام