بستنی خانگی بدون بستنی ساز

در یک عصر گرم تابستانی هیچ چیز مانند یک بستنی خوش طعم و شیرین حال ما را خوش نمی کند. اما تهیه بستنی در خانه نیاز به صبر و حوصله دارد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در این چگونه مواد لازم و طرز تهیه بستنی وانیلی ساده را برایتان گفتیم تا اگر دوست داشتید طعم بستنی خانگی که خودتان تهیه کرده اید، بچشید. بستنی را می توان با تخم مرغ و یا ثعلب در خانه تهیه کرد . با توجه به این موضوع در تهیه مواد هر کدام را که برایتان ساده تر است انتخاب کنید.

مواد لازم :

  • شیر: دو لیوان (نیم لیتر)
  • شکر: چهار قاشق سوپخوری (۱۰۰ گرم)
  • زرده تخم مرغ ۴ عدد
  • ثعلب ۱۵ گرم
  • وانیل نصف قاشق چایخوری

طرز تهيه:

اگر تصمیم دارید از زرده تخم مرغ استفاده کنید اول شکر و زرده ها رو خوب با هم بزنید تا تخم مرغ کف کند، بعد شیر رو جوش آورده و مخلوط زرده و شکر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

در صورتی که میخواهید از ثعلب استفاده کنید باید بعد از گرم کردن شیر، شکر ، وانیل و ثعلب را به آن اضافه و مخلوط کنید تا کاملا مخلوط شود و شکر در آن به خوبی حل شود.

حال باید مواد را در سرما هم بزنیم که برای اینکار دو روش وجود دارد :

راه اول : ظرفی پر از یخ تهیه کنید و شیر را در ظرف فلزی بریزید و داخل ظرف یخ بزارید و با همزن بزنید تا کش دار شده و تبدیل به بستنی شود .

راه دوم : ظرف فلزی (استیل) شیر رو داخل فریزر بگذارید تا اطراف شیر کمی یخ بزند، سپس از فریزر خارج کرده و با همزن بزنید و تا زمانی اینکار را ادامه دهید تا شیر کش دار شده و به شکل بستنی دربیاید.

بعد از آماده شدن بستنی اونو داخل ظرف بکشید و به دلخواه تزیین کنید.

نکته :

  • انتخاب بین زرده تخم مرغ و ثعلب کاملا اختیاری است و برای تهیه بستنی وجود یکی از این دو کافیست و لازم نیست از هر دو استفاده کنید.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام