تجریه راحت ترین خواب در مسافرت

لذت یک خواب خوب و راحت در طول سفر اغلب دست نیافتنی است. چه در هواپیما باشید یا قطار، اتوبوس یا ماشین، دوست دارید که برای چند دقیقه‌ای چشمان‌تان را روی هم گذاشته و کمی نیز استراحت کنید. ولی خوابیدن در وسایل نقلیه کار راحتی نبوده و اغلب با خشکی گردن و خستگی بیشتر همراه است. ضمن آنکه با هر تکان سر و گردن، هر از چند گاهی نیز از خواب می‌پرید. اما ظاهرا ” Trtl” به همین منظور طراحی شده تا مسافران از آسایش بیشتری برخوردار باشند.

در اصل” Trtl” یک بالش نرم و راحت است که تکیه گاهی محکم و مناسب برای سر و گردن فرد مهیا می‌کند. مسافران می‌توانند با استفاده از این بالش و فارغ از نوع وسیله‌ی نقلیه و محل نشستن، از راحتی و آرامش بیشتری بهره‌مند شوند.

البته شاید بهتر است بگوییم این گجت شبیه یه یک شال گردن سبک طراحی شده که دارای بندهایی نرم و انعطاف‌پذیر است؛ بندهایی که بسته به میل فرد، نحوه‌ی قرار گیری سر را چه از طرفین یا زیر چانه حمایت می‌کنند. در این حالت با ایجاد وضعیت طبیعی و ارگونومیک،راحتی بیشتری فراهم شده و از بیدارشدن های مکرر به دلیل افتادن سر یا خستگی گردن جلوگیری بعمل می‌آید. بخش درونی این بالش نیز با پوششی نرم و لطیف، آسترشده که فضایی دنج،گرم و راحت را ایجاد کرده است. ضمن آنکه این وسیله قابل شستشو بوده و ازسوی دیگر بدلیل سبکی به آسانی قابل حمل است.

مایکل کوریگان (Michael Corrigan) و دیوید کلاگ (David Kellock)، طراحان خوش ذوق این وسیله هستند. این دو که در طول دوران دانشجویی دررشته‌ی مهندسی مکانیک با هم آشنا شدند، تجربیات و عشق و علاقه‌ی خود به سفر و ماجراجویی را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و در نهایت به فکر تولید چنین محصولی افتادند.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام