توقف ناپذیر باش

توقف ناپذیر بودن یعنی باور داشتن و رسیدن به هدف. یعنی ایمان داشتن به خود ، استعداد و هدفتان ، و بیشتر از همه باور به عشق خداوند و برنامه ی الهی او برای زندگی شما.میلیون ها نفر در سرتاسر دنیا ، چهره ی خندان و پیام الهام بخش نیک وویچیچ را می شناسند. علی رغم اینکه نیک بدون دست و پا به دنیا آمده ، مشکلاتش مانع او در لذت بردن از زندگی ماجراجویانه و پربار نشده است. نیک با تمرکز بر این مطلب که خلقت او به این شکل منحصر به فرد بنابر هدفی خاص بوده ، زندگی اش را ارزشمند می داند و آن را صرف خدمت به مردم کرده است.او موفقیت خود را در نیروی ایمان عملی می داند.

چه چیز سد راه شما شده است؟ آمادگی دارید تا در پی معنای زندگی تان توقف ناپذیر شوید؟

بخشی از کتاب توقف ناپذیر باش

آیا من همیشه هرآنچه می‌خواهم به دست می‌آورم؟ نه! اما همیشه آنچه را خداوند می‌خواهد به دست می‌آورم. این در مورد شما هم صدق می‌کند. شما حق انتخاب دارید. می‌توانید اعتقاد داشته باشید یا اعتقاد نداشته باشید. اما اگر اعتقاد داشته باشید ـ حالا به هر چیزی ـ باید از سر اعتقادتان رفتار کنید. در غیراین‌صورت، چه اعتقادی؟
گر باور دارید که می‌توانید زندگی‌تان را بهتر کنید یا تغییر مثبتی در شهر، ایالت و حتی در دنیایتان ایجاد کنید، براساس این باورها عمل کنید. اگر گمان می‌کنید ایده و نظریه‌ی خوبی برای شروع کاری دارید باید وقت و پول و استعدادهایتان را روی عملی ساختن این کار سرمایه‌گذاری کنید. در غیراین‌صورت فایده‌ی این ایده و نظریه‌ی خوب چیست؟ اگر کسی را پیدا کرده‌اید که تصور می‌کنید می‌توانید باقی عمرتان را در کنارش صرف کنید، چرا براساس این باور عمل نمی‌کنید؟ چه چیزی برای از دست دادن دارید؟

  • نام کتاب:توقف ناپذیر باش
  • نام نویسنده:نیک وویچیچ
  • نام مترجم :الهه صالحی
  • انتشارات:درسا
  • نوبت چاپ: ۱۳۹۲
  • نوع کتاب:روانشناسی

درباره نویسنده

نیک وویچیچ در سال ۱۹۸۲ در استرالیا به دنیا آمد.از معدود افرادی است که به دلیل سندروم تتراآملیا، بدون دست و پا به دنیا آمد و در زندگی محدودیت‌های زیادی داشته است، اما توانسته با این محدودیت‌ها کنار بیاید و حتی از بسیاری افراد سالم نیز موفق‌تر باشد.نیک از اولین افرادی بود که پس از حذف قانون ممنوعیت ورود افراد معلول حرکتی به مدارس معمولی، مانند دیگر کودکان سالم به ادامه تحصیل پرداخت.حس اعتماد به نفس به سادگی در او پدیدار نشده است. در دوران مدرسه، به دلیل زورگویی‌های دیگران بسیار افسرده بود. در ده سالگی او حتی خودکشی را نیز امتحان کرد. اما به مرور زمان سعی کرد که مثبت اندیش باشد. در ۱۷ سالگی، سرایدار دبیرستان او را تشویق کرد تا یک «سخنران عمومی» شود. این چهره کاریزماتیک استرالیایی اکنون به نقاط مختلفی از جهان سفر می‌کند تا برای جمعیت‌های مختلف مانند گروه‌های شغلی و بچه‌مدرسه‌ای‌ها سخنرانی کند. نیک به بیش از ۵۰ کشور جهان سفر کرده و هزاران بار سخنرانی داشته است.

او نویسنده کتاب «عشق بدون محدودیت» است و اکنون با همسرش «کانا» و پسر دوساله‌اش در کالیفرنیا زندگی می‌کند. فرزند بعدی آن‌ها هم در راه است. او یک موسسه غیرانتفاعی «زندگی بدون دست و پا» را به راه انداخته که در زمینه بازاریابی سخنرانی‌ها و کمپین‌های ضد زورگویی او فعالیت می‌کند. گفتنی است تاکنون مستند و کلیپ‌های ویدئویی زیادی از او منتشر شده است.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام