حضور گوگل در کیبورد پیش فرض iOS

مهندسین ساکن مانتین ویو دریافته اند که کاربران سیستم عامل اپل، بخش زیادی از وقت خود را مشغول کار کردن با کیبورد آیفون یا آیپد هستند، بنابراین تصمیم گرفتند امکان جستجو در وب را از طریق همین کیبورد در اختیار کاربران قرار دهند.

شرکت گوگل اپ های متنوعی را روی پلتفرم رقیب منتشر کرده، اما حرکت مابین آنها برای جستجوی وب، پیدا کردن یک مسیر روی نقشه، و سپس ارسال این نتایج برای یک دوست در اپلیکیشن های پیام رسان، می تواند بسیار وقت گیر باشد. به همین دلیل مهندسان این شرکت به فکر ارائه Gboard افتاده اند تا قابلیت جستجو در وب و ارسال نتایج آن را در هر اپلیکیشنی فراهم کنند.

با نصب Gboard، لوگوی گوگل در بالای صفحه کلید پیش فرض iOS نمایان خواهد شد و کاربران با تب کردن آن، می توانند بدون خروج از اپ فعلی، به جستجوی وب، ارسال فایل های Gif، دریافت گزارش وضع هوا و یا پیدا کردن مکان خاصی روی نقشه بپردازند. فقط کافیست روی نتیجه جستجو یا تصویر دلخواه خود تب کنید تا امکان ارسال آن در هر اپلیکیشنی که هستید فراهم شود.

۲۲-tech2

کیبورد پیش فرض اپل از صدها تصویر یا اموجی کوچک پشتیبانی می کند. اما پیدا کردن اموجی دلخواه در میان این تعداد زیاد و دسته بندی های مختلف، کمی دشوار است. حالا با Gboard می توانید متناسب با موضوع مورد نظر، در میان اموجی ها جستجو کرده و مورد دلخواه خود را خیلی سریع تر بیابید.

اپ جدید گوگل قابلیت Glide Typing را نیز به کیبورد iOS می افزاید. این قابلیت مشابه آن چیزی است که در کیبورد SwiftKey شاهد آن هستیم؛ لغزاندن انگشت روی حروف به جای تب کردن تک تک آنها. می توانید از این ویژگی کارآمد در نوشتن پیام ها و یا جستجو در وب بهره ببرید.

لازم به گفتن نیست که به طور قطع صاحبان ابزارهای اندرویدی نیز به زودی امکان استفاده از این ابزار کارآمد جدید گوگل را خواهند یافت.

دریافت از اپ استور

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام