رازهای لذیذ شدن پاستا

ماکارونی یا پاستا از غذاهای محبوب بچه ها و حتی بزرگ ترهاست. این غذا را میشود با سس های مختلف درست کرد. پاستا غذای ایتالیایی است که تهیه آن فوت و فن خاص خودش را دارد. ماکارونی یا پاستا غذایی است که از تخم مرغ و آرد درست می شود. ماکارونی نپخته حاوی گرانولها یا ذره های ریز و سفت نشاسته است. وقتی ماکارونی را در آب جوش می ریزیم ، این گرانولها شروع به جذب آب و بادکردن می کنند. بعضی از این ذرات نشاسته از ماکارونی بیرون آمده و وارد آب می شوند و بعد شروع به باد کردن می کنند و باعث غلیظ شدن آب می شوند. این ذرات خیلی ریزند اما حتماً همه ظرف قل قل زدن ماکارونی را که کم کم آب آن زرد می شود را دیده اید. این زردی ها خودشانند! اگر آب کافی در قابلمه نباشد، مایع توی ظرف غلیظ و غلیظ تر می شود و کم کم ماکارونی ها را به هم می چسباند.

اگر واقعاً ماکارونی عالی می خواهید ، باید آنها را در یک قابلمه آب بزرگ بپزید. قابلمه باید برای آب کافی جا داشته باشد اینقدر که رشته های ماکارونی موقع پختن آزادانه در آن بچرخند. در این حالت دیگر به هم نمی چسبند. خیلی ها برای این که پاستا به هم نچسبد، به آب جوش روغن اضافه می کنن، اما تنها کاری که روغن میکند این است که مانع از کف کردن آب میشود و نقشی در نچسبیدن پاستا ندارد.

home01-50

برای نچسبیدن پاستا، باید آب در حال جوشیدن باشه و هر از گاهی هنگام پخت پاستا را هم بزنید و بلافاصله پس از آب کشیدن با سسی که تهیه کردید، مخلوط نمایید.

در مرحله آبکشی روی پاستا را آب نگیرید تا طعم آن باقی بماند و نشاسته آن هم کمک می کند تا سس جذب پاستا شود.

به آب پاستا به ازای هر نیم کیلوگرم حداقل یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنین.

گاهی به جای نمک یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه را به آب ماکارونی اضافه کنید و هنگام سرو ماکارونی هم کمی آویشن یا پودر ریحان خشک روی آن بریزید. به این ترتیب هم حجم سدیم دریافتی را کاهش می‌دهید و هم طعم جدیدی را در ماکارونی تجربه خواهید کرد.

و پیشنهاد آخر وقتی ماکارونی را پختید و در ظرف مخصوص سرو آن ریختید، کمی پنیر صبحانه روی آن رنده کنید. مطمئن باشید با این کار یک رشته ماکارونی هم ته ظرفتان باقی نخواهد ماند.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام