سوال های عجیب! پاسخ های صریح!

در این مطلب به تعدادی از موارد جالب راجع به تکنولوژی که شاید باور کردن آنها کمی سخت است خواهیم پرداخت، و به پرسشهایی که بیشتر شبیه شایعه است می پردازیم.

  • آیا مایع مغزی به باز کردن درب ماشین شما توسط ریموت کمک می کند و برای شما به صورت آنتن عمل می کند؟

بله، کاملا صحیح است، این بار امتحان کنید، از فاصله دور از اتومبیل و توسط ریموت می توانید با نزدیک کردن ریموت به جمجمه خود از این امکان جالب بهره ببرید و با برد بیشتری به اتومیبل خود دسترسی پیدا کنید.

  • آیا در دستگاه ماندن DISK های مربوط به بازی ها در دستگاه ها یا کنسول های خانگی در طول شب به آنها آسیب می زند؟

خیر، این جریان را بارها شنیده ایم اما حقیقت چیز دیگری است، و بسیار ساده و منطقی است. وقتی دستگاه خاموش باشد نیازی به چرخش دیسک ها ندارد و این کار را هم انجام نمی دهد و مسلما آسیبی هم به دیسک های شما و دستگاه های صوتی و تصویری و کنسول های بازی نخواهد رسید.

  • آیا امکان شارژ گوشی ها هوشمند با اتصال به لیمو وجود دارد؟

بله، اما… اگر در یوتیوب جستجویی کنید خواهید دید که راجع به این جریان ویدئو های فراوانی وجود دارد که این کار را انجام می دهند و به شما هم توصیه می کنند. در نگاه اول واقعا این جریان توجیحی ندارد.
حتما پیشنهاد می کنم شما هم این گزینه را امتحان کنید، تنها نیاز به یک کابل USB دارید و یک لیمو! بله، شارژ می شود اما چقدر؟ یک لیمو توانایی شارژ گوشی شما (مثلا گلکسی اس ۶) را بعد از یک هفته اتصال آن هم برای ۵ ولت دارا می باشد! با یک حساب سر انگشتی برای شارژ کامل گلکسی اس ۶ شما نیاز به ۵۰۰۰ ساعت یا ۲۰۹ روز دارید، این نکته را هم در نظر بگیرید که برای شارژ تنها از هر لیمو می توان ۳۰ دقیقه استفاده کرد، و با هم با یک حساب سرانگشتی حدود ۱۲۰۰۰۰ لیمو برای یک شارژ کامل نیاز است!

  • آیا اتصال به شارژر بعد از تکمیل شدن شارژ برای گوشی مضر است؟

خیر، گوشی ها هوشمند کنونی بازار طوری طراحی شده اند که بعد از اتمام شارژ اتصال مستقیم برق به باطری را قطع می کنند و این باعث می شود که عمر باتری کاهش نیابد. از این پس وقتی شب ها گوشی را به شارژر متصل میکنید و تا صبح سراغش نمی روید نگران عمر باتری نباشید!

  • آیا بطری های فلزی تاثیری در افزایش سیگنال وایرلس های خانگی دارند؟

خیر، در مواردی این گزینه را شنیده بودم که می توان با کمک بطری های فلزی جریان سیگنال روتر های خانگی را کنترل کرد، اما راستش را بخواهید بعد از امتحان این جریان متوجه شدم که حقیقت ندارد و فلز بکار رفته در بطری های فلزی نوشیدنی تاثیری در سیگنال های بی سیم روتر های خانگی ندارد.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام