شیرینی عید را تازه نگهدارید

همه برای پذیرایی از مهمانان عید، خوراکی‌های متنوعی تهیه می‌کنند که باید تا روز آخر تعطیلات هم سالم و با کیفیت باقی بماند اما آنچه معمولاً موجب نگرانی می‌شود، نگهداری از این مواد است. اغلب بعد از گذشت چند روز، شیرینی‌ها خشک می‌شود و به همین دلیل یکی از مهم‌ترین نکات این است که بدانیم چطور باید خوراکی‌های عید را تا روز آخر بخوبی نگهداری کنیم.

برای اینکه بتوانید شیرینی‌های عید را به خوبی نگهداری کنید، حتماً باید آنها را داخل ظرفی قرار دهید که درِ آن به خوبی بسته می‌شود. چرا که این کار مانع از خشک شدن شیرینی‌ها شده و در نتیجه کیفیتش را حفظ می‌کند. علاوه بر این، شیرینی‌ها نباید در محیطی مرطوب قرار گیرد، چون رطوبت هم می‌تواند کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد. در ضمن، خوب است شیرینی‌هایی ساده و کوچک برای روزهای عید انتخاب کنید و به مقدار مورد نیاز از آن بخرید.

شیرینی تر:

شیرینی‌های تر را هم می‌توانید داخل یک ظرف پلاستیکی چیده و در فریزر قرار دهید تا مدت زمان بیشتری باقی بماند. البته یادتان باشد قبل از مصرف آنها را به موقع بیرون بیاورید تا یخ آن کاملاً باز شده و قابل استفاده شود.

شیرینی خشک:

برای این که شیرینی خشک را مدتی نگهداری کنید باید از قرار دادن آن در جای مرطوب خودداری کنید. آنها را در ظرف دردار به صورت ردیفی بچينيد و برای جلوگيري از چسبيدن شيريني ها به یکدیگر و احتمال خرد شدن آنها , ورقه اي از کاغذ روغني بين ردیف های بالا و پایین قرار دهید و سپس در آنرا بسته و ظرف را دريخچال بگذاريد تا شيريني تازه تربماند و طعم خود را حفظ کند. اگر چند عدد برنج در جعبه شیرینی بریزید باعث ترد ماندن شیرینی می‌شود.

بیسکویت:

برای نگهداری بیسکویت،داخل جعبه آن چند حبه قند بیندازید. هیچ‌گاه بیسکویت را داخل یخچال، پاکت پلاستیکی یا قوطی غیر قابل نفوذ قرار ندهید تا ترد و تازه بماند.

کیک میوه‌ای:

اگر قسمتی از کیک را خورده‌اید و می‌خواهید بقیه آن را نگهداری کنید، چند قاچ سیب کنار آن بگذارید و با جعبه داخل یخچال قرار دهید.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام