طاقچه ای پر از کتاب الکترونیک

این روزها دستگاه‌های هوشمند، موبایل‌ها و تبلت‌ها جای خود را در زندگی روزمره‌ی بیشتر ما به خوبی باز کرده‌اند. یکی از مفیدترین و بهترین استفاده‌هایی که می‌توان از این دستگاه‌ها کرد، مطالعه‌ی محتوای الکترونیک روی این گجت‌ها است. خواندن کتاب، روزنامه و مجلات روی این دستگاه‌ها طرفداران خاص خود را دارد.

در کشور ما عرضه‌ی محتوای الکترونیک در سال‌های اخیر روند خوبی به خود گرفته و شرکت‌های مختلفی در این حوزه وارد عرصه‌ی فعالیت شده‌اند. اما بیشتر این شرکت‌ها از تجربه کافی در فضای IT برخوردار نبوده و محصولاتشان متناسب با سلیقه مخاطب ایرانی طراحی نشده است و بعضی از این شرکت‌ها به ناچار محصولات خود را از خارج کشور خریداری کرده‌اند. از سویی دیگر بعضی از این برنامه‌ها حقوق مولف و ناشر را رعایت نکرده و به صورت غیرقانونی محتوا را عرضه می‌کنند. نرم‌افزار کتابفروشی و کتابخوان الکترونیک طاقچه، با هدف راحت‌تر کردن دسترسی قانونی مخاطبان ایرانی به محتوای الکترونیک، در تابستان ۹۲ شروع به کار کرد و در آبان‌ماه ۹۳ به طور رسمی در اختتامیه همایش ملی نشر الکترونیک در دانشگاه تهران رونمایی شد. این نرم‌افزار که در دو نسخه اندروید و iOS عرضه شده است، دو کارکرد اصلی دارد: اول آن که یک فروشگاه عرضه کتاب الکترونیک است که به ناشران این امکان را می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن، محصولات خود را به کاربران عرضه کنند. دوم آنکه کتابخوانی در آن فراهم شده است تا شما کتاب‌های الکترونیک خود را به راحتی مطالعه کنید.

برخلاف بسیاری از اپلیکشین‌های ایرانی، رابط‌کاربری طاقچه چشم‌نواز است و اصولا بعد از ورود به طاقچه نیازی به توضیح اضافی نیست. شما می‌توانید کتاب‌های مورد نظر خود را جستجو کنید، آنها را به صورت موضوعی یا الفبایی مرور کنید یا برای اطلاع از محتوای کتاب، قسمت‌هایی از آن را دانلود کرده و در صورت تمایل کتاب را بخرید. روش‌های پرداخت متنوعی نیز فراهم شده است تا شما به راحتی بتوانید کتاب مورد علاقه خود را خریداری کنید. این کتاب‌ها برای همیشه در آرشیو شما در حساب کاربری موجود است و می‌توانید هر زمانی با حساب کاربری خود به آنها دسترسی داشته باشید. این گونه نرم‌افزارهای کتاب الکترونیکی ضمن حذف هزینه‌های توزیع سنتی کتاب، در راستای حفظ محیط زیست و استفاده کمتر از درختان برای تولید کاغذ نیز بسیار مفید هستند. شما نوروز امسال می‌توانید کتابخانه‌‌تان را همراه خود به سفر ببرید.

دانلود

دریافت از گوگل پلی

دریافت از اپ استور

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام