فال هفته – ۳ تا ۹ بهمن ماه ۱۳۹۴

هزاران سال پیش آسمان شب برای مردم نسبت به امروز اهمیت بسیار بیشتری داشت. آنها نقوش درهم و برهم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی می پنداشتند و نام اشیا، قهرمانان افسانه‌ای و بیش از هر چیز جانوران مورد علاقه و احترام خود را به این نقوش آسمانی می‌دادند. آنها مشاهده می‌کردند که چگونه ماه به طور منظم و به تناوب تغییر شکل می‌دهد. آنها این نکته را دریافتند که تعدادی از ستاره‌های درخشان متفاوت از اغلب ستارگان دیگر حرکت می‌کنند و آنها را ستاره‌های مهاجر یا سیاره‌ها نامیدند. و آنها با اشتیاق می‌خواستند بدانند که این بازی های آسمانی منحصربه‌فرد چه معنا و مفهومی برای آنها می‌تواند داشته باشد. بنابراین کم و بیش به این ترتیب بود که طالع بینیبه وجود آمد، علمی که در آن انسان بر اساس وضعیت ستارگان به ظاهر می‌تواند آینده را پیشگویی کند.

چرخش ستارگان را در هفته آینده ببینید …

فروردین

در مورد چیزی نگران هستی یا می شی که در نهایت اهمیت زیادی نداره. قبل از اینکه عصبانیت رو بروز بدی به عواقب حرف‌هات فکر کن چون مکالمه‌ای در پیشه که یکی از طرفین ازش زنده بیرون نمی یاد. خوشبختانه در حالی که سیاره شاخصت یعنی مریخ داره از خونه دهم وضعیت اجتماعی رد می شه، کارهات کاملا به چشم می یان و نیازی به حرف و توضیح شرایط نداری. دیده خواهی شد پس به مسیر ادامه بده و کم نیار. اصلی ترین اشتباه در این هفته نگرانی برای چیزی است که ارزش نداره.

اردیبهشت

یک اشتباه در تشخیص یا قضاوت باعث می شه تند بری و کمی از جاده منحرف بشی. ماه نوی کماندار به خونه هشتم اشتراکات احساسی قدرت داده و اگر در رابطه هستی فرصت جالبی است برای صداقت صد در صد و مطرح کردن چیزهایی که گفته نشده و اگر در رابطه نیستی در این هفته کاملا پتانسیلش هست که یک کلیک عاطفی اتفاق بیافته. اشتیاقت به موضوعی باعث نادیده گرفتن جزییات منفی است! اگر چیزی رو خیلی دوست داری نگاه کن که چه نکات منفی ای در خودش داره و سنجش دقیق تری روی موضوع داشته باش. اگر قراره ریسک کنی اینکار رو بکن چون ماه کماندار برای متولد اردیبهشت خوش شانسی می یاره و احتمال اینکه در قمارت برنده بشی زیاده.

خرداد

حالا که سیاره حاکم تو یعنی مرکوری در خط مستقیمی با مریخ و پلوتو قرار گرفته وضعی بسیار خاص در آسمون حاکمه. این تقارن سه طرفه باعث می شه حساس باشی و این حساسیت از زودرنجی تا عاشق شدن تا عطسه و سرفه ناشی از ذرات معلق در هوا رو شامل می شه! حساسیتی در همه جنبه ها که هیچکس نمی تونه بگه خوب تموم می شه یا بد. اگر حدس می زنی کاری ممکنه تو رو در شرایط نامطلوب قرار بده حتما ازش اجتناب کن و حواست باشه در این هفته قراره از هر چیز منفی دوری کنی؛ حتی اگر لازمه با یک چیز بد روبرو بشی، بندازش برای هفته بعد. اگر در رابطه هستی از طرفت بخواه تا به تو برای رسیدن به اهدافت کمک کنه چون توان و علاقه اش رو خواهد داشت.

تیر

تغییر برنامه ها خوب نیست. ازش دوری کن. کاری که قبلا داشتی می کردی برات خوب بوده و اگر دلیل قطع شدنش اینه که حوصله ات سر رفته، دوباره سراغش برو. فکر کردن به اهداف خوب باعث می شه راه سخت، راحت تر بشه. متاسفانه فهمیدن حقیقت باعث ناراحتی می شه. شایدم حقیقت رو می دونی و تاسف در اینه که دونستن حقیقت بهت کمکی نمی کنه. اگر در مورد پیگیری یک عشق مردد هستی، بدون که همه چیز بسته به انتخاب تو نیست. روابط انسانی همیشه دو سر دارن و تو باید در نقش خودت خوب بازی کنی و حتی اگر لازمه پیشنهاد ملایمی بده – مثلا به شکل رفتن به جایی یا شرکت در برنامه ای – و ببینی چی پیش می یاد اما بپذیری که اگر چیزی قرار نیست شروع بشه، بهتره تو معطلش نشی.

مرداد

باید مشغول چیز دیگه ای می بودی ولی داری راه متفاوتی رو می ری. جالبه که خودت رو متقاعد کرده ای که کاری که می کنی خوبه ولی انگار قدم گذاشتن در قسمت سخت‌تر مسیر رو هی عقب می‌ندازی. در این هفته با بودن کماندار در خونه نهم تصمیم‌ها، فرصت خوبیه برای گام گذاشتن در قسمت سخت مسیر. هیچ کس نمی تونه نگرانی‌هاش رو یکشبه محو کنه ولی این امکان هست که قدم به قدم باهاشون روبرو بشیم و ببینیم که چندان هم ترس نداشتن. شیر درونت رو بیدار کن و غرش کن تا کارها عقب نشینی کنن و هفته‌های رمانتیک شروع بشن! کسی که پشت سرش اینقدر شلوغه، شانس مواجهه های رمانتیکش پایینه.

شهریور

ماه جدید شروع شده و با بودن ماه کماندار در خونه چهارم پایه‌ها، شروع جدیدی برای تو هم در پیشه. هر چیزی که بخوای رو می تونی نو کنی. تصمیم با تو است که این نو شدن رو در یک خرید تازه مصرف می کنی یا توی استارت زدن یک نقاشی یا تغییر شغل یا یک آدم جدید. به تصمیم قلبی ات احترام بذار چون داره سعی می کنه راه درست رو جلوی پات بذاره. متاسفانه چند کلمه بد باعث دلسرد شدن می شن و چاره ای هم نیست. بهتره قبولشون کنی ولی بعد دوباره بایستی و به مسیر ادامه بدی. کسی که دوستت داره سعی می کنه پا پیش بذاره و اگر بهش علاقمندی، راه رو براش باز بذار که خیلی سختی نکشه.

مهر

انرژی جاری شده در محیط اطرافت نیاز به تغییر دارن. یک تغییر فیزیکی توی خونه می تونه جهت چرخش انرژی ها رو تغییر بده و در نتیجه اش یکهو از اینکه دوباره به همه چیز علاقمند شده‌ای شگفت زده بشی. ماه نوی کماندار در خونه سوم حواس‌پرتی است و اصلا بعید نیست یک چیز مهم رو فراموش کنی! برای جلوگیری از این اتفاق سعی کن کارها رو بنویسی و نذاری خیلی رو هم تلنبار بشن و حتی اگر لازم بود بعضی چیزها رو کنسل کنی. دو سه هفته کم فروغی عشق به عقب نشسته و بهتره خودت رو آماده مواجهه با کلی هیجان کنی چون درست پشت پیچ بعدی، اون چیزی که باید قایم شده!

آبان

حالا که ماه از برج تو خارج شده و ماه نوی کماندار توی خونه دوم ارزش‌هات طلوع کرده، بعضی باورهات با مشکل مواجه خواهند شد. اگر مشغول کشمکش با خودت هستی که «آیا درست فکر می کردم» یا درگیر این مساله هستی که «خب اینو می خوام ولی فکر می کنم چیز بدیه» باید این رو بدونی که اعتقاد آدم ها دستخوش دیدگاه اونها است و وقتی دید کسی گسترده می شه، اعتقاداتش هم تغییر می کنه. در این هفته از قرض دادن یا قرض گرفتن پرهیز کن و حواست باشه که بخصوص در رابطه یا عشق و عاشقی، بدونی که در کجا ایستادی و داری به کدوم سمت می ره. کمی حسابگری، لازمه.

آذر

مسیر زندگی در حال تغییر است. این تغیر از مدتی پیش شروع شده و هنوزم ادامه داره. ماه نوی کماندار که تازه وارد خونه تو شده هم کمکی است در این تغییر و تاییدی بر ادامه مسیر. زمان لازمه تا تغییرات واضح تر بشن اما شک نداشته باش که شروع شدن و به مسیر خوبی می رن. رد و بدل شدن یک هدیه برای متولد ماه آذر خیلی مناسبه. مستقل از تولدت که ممکنه همین روزها باشه، یک هدیه دریافت می کنی یا می دی که باعث خوشحالی است. ازش غفلت نکن – حتی به سادگی یک شاخه گل. امیدواری ها در حال بیشتر شدن هستن و روزهای خوبی پیش بینی می شه.

دی

مجموعه عجیبی از اتفاقات باعث شده الان اینجا باشی و این هفته رو شروع کنی. به چند سال قبل برگرد و ببین اصلا فکر می کردی الان مشغول این کارها باشی؟ پروژه ای که دو هفته عقب افتاده رو با شجاعت شروع کن وگرنه دچار دردسر میشی. دست به اقدام بزن! کردن کارها همیشه بهتر از نکردنشون است به امید اینکه یک روزی بهتر از امروز بتونی انجامشون بدی. ماه کماندار در حال نزدیک شدن به تو توی خونه دوازدهم فانتزی‌ها است و بهتره بدون ترس به یکی از فانتزی‌هات دست بزنی چون آرزوهات فقط منتظر یک تلنگر از طرف تو هستن تا عملی بشن. اگر رازی رو از دوست دختر یا پسرت مخفی می کنی یا فکر می کنی اون اینکار رو می کنه، صریح حرف بزن چون یک مکالمه جالب منتظر اتفاق افتادنه.

بهمن

شاید در مورد موفقیت (در محل کار یا دانشگاه یا چنین چیزی) مردد باشی اما بدون که اگر تلاش کنی به راحتی امکان پیروزی رو داری. یک کشمکش ناعادلانه دیده می شه که باعث ضرر خوردن تو شده و بهترین روش مقابله باهاش رو ماه تازه طلوع کرده کماندار بهت یاد می ده: ادامه دادن مسیر انگار اصلا هیچ اتفاقی نیافتاده! به نظر غیرممکن می رسه ولی امکان داره. یک چرخه منفی در جریانه که لازمه اونو بشکنی اما راه اینکار مشخص نیست. شاید یک مقابله کلامی یا دوری کردن از دوستانی که مسبب این انرژی منفی هستن یا قطع کردن یک رابطه که از تو انرژی میگیره. به نظر می رسه یک نفر داره تلاش می کنه توجه تو رو جلب کنه و تو هنوز جوابش رو ندادی. این جواب رو زودتر بده و ترجیحا به شکلی که فرصت کمی کشف طرفین رو براتون ممکن کنه.

اسفند

در حالی که ماه نوی کماندار داره وارد خونه دهم موقعیت اجتماعی تو می شه، لازمه به وضعیت شغلی فکر کنی. اگر شاغل هستی شاید وقت پیشرفت یا برنامه ریزی برای یاد گرفتن یک مهارت جدید به منظور پیشرفت های آتی است یا حتی کلا تغییر شغل. اگر هم کار نمی کنی بد نیست به این فکر کنی که چی دوست داری و چه مهارت هایی لازم داره. به هرحال در این هفته مهارت های جدید شغلی منتظر گوشه چشم شما هستن. به مسیری که الان توشی خیلی دل نبند چون در کمتر از یکسال با هیجان تغییرش خواهی داد. این پررنگ بودن شرایط شغلی حتی خودش رو توی ماجراهای عشقی هم نشون می ده. یا تداخلی پیش می یاد یا سیگنال‌های کاری و عشقی رو با هم اشتباه می گیری و مشکلاتی درست می شه. ولی نگران نباش چون حتی اگر مشکلی پیش بیاد هم ، چهارشنبه نشده همه چیز دوباره در کنترل تو هستن.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام