ماجرای نیمروز

معرفی فیلم

« ماجرای نیمروز » در فقدان آثاری که به تاریخ معاصر در سینمای ایران بپردازند، به سراغ برهه ای از تاریخ ایران رفته که تا به امروز فیلمسازان کمتر علاقه ای به روایتش داشته اند. دورانی که البته به جهت حساسیت های موجود، کمتر مجالی برای برای پرداختن به جزئیات آن وجود داشته است. با اینحال محمدحسین مهدویان که سال گذشته با فیلم موفق « ایستاده در غبار » توانسته بود به زندگی یکی از قهرمانان دوره جنگ بپردازد، اینبار نیز تصمیم گرفت تا به سراغ سالهای ابتدایی انقلاب رفته و درباره سازمان تروریستی مجاهدین اثری را ساخته و روانه سینما کند.

فیلم بازی های درخشانی دارد که یکدست و تماشایی از آب درآمده اند. جواد عزتی و احمد مهرانفر که تا پیش این آنان را اغلب در نقشهای کمدی دیده بودیم ، در اینجا قابلیت های بازیگری خود را بیش از پیش به نمایش گذاشته اند. بهترین بازیگر فیلم نیز هادی حجازی فر می باشد که هنگام حضور در صحنه تمام توجهات را به خود معطوف می کند. حجازی فر در اثر قبلی مهدویان نیز خوش درخشیده بود و به نظر می رسد که می توان از او به عنوان یک چهره ارزشمند جدید در سینمای ایران یاد کرد.

ماجرای نیمروز

  • کارگردان: محمدحسین مهدویان
  • فیلمنامه: محمدحسین مهدویان، ابراهیم امینی
  • تهیه‌کننده: سید محمود رضوی
  • مدیر فیلمبرداری: هادی بهروز
  • انتشار: بهمن ۱۳۹۵
  • ستارگان: احمد مهرانفر، جواد عزتی، مهدی پاکدل، لیندا کیانی، هادی حجازی فر

خلاصه داستان

پس از برکناری بنی صدر از مقام ریاست جمهوری در سالهای نخست انقلاب، سازمان مجاهدین اقدام به عملیات تروریستی و ایجاد ناامنی در کشور نموده است. در این وضعیت گروهی در پی برطرف کردن مشکلات و برقراری آرامش در کشور هستند اما …

درباره کارگردان

محمدحسین مهدویان متولد ۱۳۶۰ در بابل است. وی دانش آموخته کارشناسی کارگردانی سینما در دانشگاه سوره و کارشناسی ارشد تهیه کنندگی از دانشکده صدا و سیما است. وی ساخت فیلم های مستند استخوان لای زخم، ثنا، آخرین روزهای زمستان را در کارنامه خود دارد که موفق به کسب بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از چهارمین جایزه بزرگ شهید آوینی، بهترین فیلم بلند از هشتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، بهترین کارگردانی برای مستند داستانی از هفتمین جشنواره سینما حقیقت، بهترین دستاورد فنی و هنری از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و تدوین برای فیلم آخرین روزهای زمستان شده است.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام