مهتاب عشق

مهتاب عشق تازه ترین کتاب از رومن گاری است که وارد بازار کتاب ایران شده است، شخصیت های داستان زن و مردی هستند که به صورت اتفاقی با هم برخورد می کنند مرد قرار است زنی را که عاشقش بوده امشب از دست بدهد و زن قبل مرگ از او خواسته که حتما ترکش کند و حتما زن دیگری را وارد زندگی خود کند و همچنان عاشقانه زندگی نماید و زن قصه پس از تصادف رانندگی و کشته شدن دخترش و مشکلات مهم شوهرش دیگر شوهرش را دوست ندارد و قرار است این دو به هم نزدیک شوند.

بخشی از کتاب

“در تاکسی را که باز کردم تا پیاده شوم، تنه‌‌ی سختی به او زدم و نان، تخم‌‌مرغ و شیر روی پیاده‌‌رو پخش شد. و بدین‌گونه ما با هم زیر باران ملایمی که آزارش می‌داد آشنا شدیم. کم و بیش سن و سال مرا داشت، با چهره‌‌یی که آرایش خط‌های آن نشان می‌داد از همان دوران جوانی وعده‌‌ی دستیابی به موهای سپید به وی داده شده است. چنین می‌نمود که تنگی نفسی دارد. گویی دویده بود تا مبادا دیر برسد. گرچه من گواهی دادن دل را باور ندارم، اما دیر بازی‌ست که ایمان به ناباوری‌هایم را نیز از دست داده‌‌ام. گو اینکه؛ «من دیگر آن را باور ندارم.» ها هنوز هم اطمینان‌‌بخش است و چیزی فریبنده‌‌تر از آن نیست.”

۵۰-book2

شناسنامه کتاب

  • نام کتاب: مهتاب عشق
  • نام نویسنده: رومن گاری
  • مترجم: محمود سلطانیه
  • انتشارات: جامی
  • نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۹۴
  • نوع کتاب: رمان خارجی

درباره نویسنده

رومن گاری (۱۹۸۰- ۱۹۱۴)، نویسنده فرانسوی برنده جایزه گنکور است. رومن کاتسِف که بعدها نام مستعار رومن گاری را برای خود انتخاب کرد، در طول زندگی‌اش ۲۱ رمان با نام حقیقی، یک رمان با نام مستعار فوسکو سینی بالدی و چهار رمان با نام مستعار امیل آژار نوشت و بدین سبب تنها نویسنده‌ای است که دو بار موفق به دریافت جایزه ادبی گنکور شده است.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام