کیک بستنی سریع و ساده خانگی

حتما گرمای وحشتناک این روز های تابستان شما را هم مستاصل کرده است. دسر هایی خنک متناسب با حال و هوای این روزها مطمئناً گزینه بسیار مناسبی برای پایان یک روز گرم کاری شماست. در این مطلب روش تهیه کیک بستنی شکلات و بادام زمینی  به شما آموزش داده خواهد شد.

مواد لازم :

  • خرده های بیسکوئیت        دو پیمانه
  • کره آب شده                    نصف پیمانه
  • شکر                               ¼ پیمانه
  • بستنی شکلاتی              یک لیتر
  • بستنی وانیلی                  یک لیتر
  • بادام زمینی با روکش شکلات خرد شده      ۱٫۵ پیمانه
  • سس شکلات و بادام زمینی    به مقدار لازم

طرز تهيه:

فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. در یک کاسه متوسط، خرده های بیسکوئیت، کره آب شده و شکر را با هم مخلوط کنید. مواد را داخل یک ظرف گرد فشار دهید تا همه مواد به خوبی به هم بچسبند. آن را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در فر بپزید. آن را از فر خارج کنید و ۳۰ دقیقه داخل فریزیر بگذارید تا خنک شود.

بستنی وانیلی را  ۱۵ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا کمی نرم شود. در یک کاسه بزرگ، با کمک قاشق چوبی بستنی را هم بزنید تا کاملا نرم و آب شود. بستنی آب شده را روی لایه سفت بیسکوئیتی بریزید. روی آن ۱٫۵ پیمانه بادام زمینی با روکش شکلات بریزید. حدود یکساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی سفت شود.

بستنی شکلاتی را  ۱۵ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا کمی نرم شود. در یک کاسه بزرگ با کمک قاشق چوبی بستنی را هم بزنید تا کاملا آب شود. بستنی آب شده را روی بادام زمینی ها با روکش شکلات بریزید و آن را پهن کنید.بستنی ها را از اطراف ظرف پاک و تمیز کنید. آن را داخل یخچال بگذارید تا بستنی خودش را بگیرد.

برای سرو، روی آن سس شکلات و بادام زمینی بریزید. برای تهیه سس شکلات و بادام زمینی به ۳۵۰ گرم خامه وانیلی و سه قاشق غذاخوری کره بادام زمینی نیاز دارید. در یک قابلمه کوچک، هر دو ماده را با هم مخلوط کنید و روی حرارت متوسط چند دقیقه هم بزنید تا نرم و یکدست شود.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام