یک کابل رویایی، برای اولین بار در جهان

نگاهی به کیف همراهتان بیاندازید، احتمالا اگر شبیه وضعیت کیف من باشد حداقل ۲ کابل همراه دارید، یکی برای اتصال دستگاه های معمول که micro USB هستند و شاید هم یکی برای شارژ آیفون یا آیپد، معمولا هم همیشه در هم گره می خورند و استفاده و جمع کردن آنها از دشوار ترین کارهاست. مشکلی که بسیاری با آن روبرو هستند همین مسئله است که برای هر یک از دستگاه هایشان یک کابل نیاز دارند و در عین حال هم برای شارژ و هم انتقال اطلاعات به سراغ انها می روند. این دغدغه که بتوان کابل ها را به حداقل تعداد رساند و شما برای تمامی کارهایتان تنها به یک کابل نیاز داشته باشید باعث بوجود آمدن یک محصول جالب توجه در KickStarter شده و با بازخورد خوبی هم روبرو بوده است.

این کابل اولین کابل جهان است که همزمان هم Lightning است و هم Micro-USB ! شرکت LMcable این کابل را طراحی کرده که هم به دستگاه های اندرویدی، دوربین ها و هارد های اکسترنال متصل می شود و هم به دستگاه های اپلی مثل آیفون و آیپد. برای متصل کردن به هر یک باید سوکت را بچرخانید، یک سمت Lightning است و سمت دیگر Micro-USB، در هر دو امکان شارژ کردن دستگاه تا ۲٫۴A و همچین در هر دو حالت امکان متصل کردن به PC برای انتقال اطلاعات وجود دارد.

۱۳-tech2

نکته جالب توجه اینکه شرکت مذکور در این کابل از متریال بسیار جالبی برای پوشش مثل چرم و یا چارچه های مقاوم استفاده کرده تا از حداکثر میزان مقاومت و زیبایی برخوردار باشد. گفتنی است حد مجاز انتخاب شده برای این پروژه در Kickstarter مبلغ ۵۰۰۰ دلار بوده که تا کنون بیش از ۶ بار از حد مجاز بیشتر درخواست داشته است.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام