آرایش برای تابستان ۹۵

در فصل تابستان و روبروشدن با گرمای آن شاید آرایش و میکاپ شما حتی بسیارملایم و کم، با عرق کردن چندان ماندگاری و دوام نداشته باشد برای همین بهتر است در این فصل خاص از لوازم آرایشی که مناسب آن بوده و به ماندگاری و دوام آرایش شما کمک می کند استفاده کنید. همینطور در نظر داشته باشید که آرایش در روزهای گرم بسیار متفاوت با روزهای سرد می باشد . شما با خواندن این مطلب می توانید مانند یک حرفه ای در این روزهای گرم، آرایشی زیبا و بی نقص داشته باشید.

۱- برای اینکه از شل شدن پوستتان در اثر گرما جلوگیری کنید بهتر است در این فصل بیشتر از زمان‌های دیگر به صورتتان آب سرد و خنک بزنید و حتماً قبل از میکاپ و آرایش و همین طور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید که هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوست کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

۲- پس از خشک شدن کامل صورت حتماً و حتماً از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید چرا که زدن ضد آفتاب از طرف پزشکان متخصص پوست در تمام فصول توصیه می‌شود که در این فصل از ضروریات آن محسوب خواهد شد.

نکته: گفته می‌شود ضد آفتاب مناسب و مخصوص پوست چرا که بر حسب انواع پوست‌ها باید ضد آفتاب مناسب آن مورد استفاده قرار گیرد تا به پوست آسیب نرساند. برای مثال برای انواع پوست‌های چربی که استعداد جوش زدن دارند بهتر است از ضد آفتاب‌های فاقد چربی استفاده شود تا جوش زدن را تشدید نکند.

۳- صبر کنید تا ضد آفتابتان کاملاً جذب شود. در نظر داشته باشید که ضد آفتاب باید به مقدار کافی و به اندازه ی یک بند انگشت زده شود تا کاملاً پوست را آغشته کرده و خوب آن را بپوشاند.اگر دوست دارید از کرم پودر استفاده کنید بهتر است ضد آفتاب‌های رنگی را جایگزین آن کنید که ضرر کمتری هم به پوست برسانید.

۴- پس از جذب آن برای جلوگیری از عرق کردن بهتر است تنها از پنکیک‌های خشک استفاده کرده و بر حسب رنگ پوست آرام‌آرام با پد یا ابر مخصوص آن روی پوست گذاشته و بردارید و آن را بر روی پوست نمالید. پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی، گونه‌ها آرام‌آرام گذاشته تا پوست یکنواخت و یکرنگ شود. سعی کنید در این فصل از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

۵- در تابستان نور آفتاب بیشتر و روشن‌تر از زمستان است؛ بنابراین رنگ کرم پودرتان باید متفاوت‌تر باشد، چرا که گرمای هوا سرعت‌ تعریق را بیشتر می‌کند. کرم‌پودر خود را با سرم‌های فاقد چربی یا کرم‌های فاقد چربی مخلوط‌ کنید تا روی صورتتان حالت چسبندگی و ماسیدگی پیدا نکند. برای این کار می‌توانید از سرم‌های احیاکننده استفاده کنید. معمولاً در فصل تابستان باید از رنگ‌های گرم ولی ملایم استفاده کنید. باز هم به شما توصیه می‌کنیم از سایه‌ها، کرم‌پودرها و پودرهایی استفاده کنید که حتماً دارای ضد آفتاب باشند. در ضمن منظور از رنگ‌های گرم، رنگ‌های تند نیست.

۶- از مدادهای ابروی کاملاً خشک نه روغنی و یا سایه‌های ابرو استفاده کرده و کمی به ابروها فرم دهید. استفاده از مدادهای چرب در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها شده و آن‌ها را مصنوعی نشان خواهد داد.

۷- کمی هم ریمل ضد آب آن هم تنها به پلک‌های بالایی زده که در اثر گرما زیر چشم‌ها و گاهی هم پشت پلک سیاه نشود و آرایشتان به همان تمیزی اول باقی بماند. بهتر است شب هنگام خواب با یک مداد مشکی خطی سیاه داخل چشم‌ها بکشید تا این سیاهی لابه لای مژه ها رفته و کاملاً طبیعی به چشم‌ها فرم داده، آن‌ها را زیباتر نشان دهد و دیگر شما نیاز به کشیدن خط چشم‌های براق و چرب هم نخواهید داشت.

۸- رژ گونه را به آرامی با برس مخصوص آن روی گونه‌ها زده و باز با پد پنکیک آن را پخش‌کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه‌ها طبیعی تر به نظر آیند و مرزی ایجاد نشود.

۹- برای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن لب‌ها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کرده و پس از کشیدن دور لب خوب رنگ مداد را روی لب‌ها پخش‌کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده نمایید. این خط لب شماست که بر روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ بر روی لب‌ها خواهد شد. هر چند رژ لب شما حتی از نوع براق یا چرب باشد و کم‌کم پاک شود اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب بی‌رنگ و پاک نخواهد شد.

۱۰-لب‌های نارنجی یک پای آرایش تابستانه است اما تنها یک تناژ رنگ نارنجی برای همه افراد مناسب نیست. به جای انتخاب اولین رژ لب نارنجی تناژهای مختلف نارنجی را امتحان کنید تا تناژی را که با پوست شما هماهنگی بیشتری دارد انتخاب کنید. اگر لب‌هایی که رنگ تند و براق دارند استایل شما نیست از برق لب‌ها یا رژ لب‌های ملایم استفاده کنید.

۱۱-لب‌ها را مرطوب نگه‌دارید. در تابستان به جای استفاده از انواع رژها از برق لب و لیپ‌استیک چرب استفاده کنید. حواستان باشد که اجازه ندهید لب‌ها خشک شوند.

۱۲- تابستان فصل لاک‌هایی با رنگ‌های تند و چشم‌گیر برق دار و متالیک برای انگشتان دست و پا است. البته یک لاک سفید مات نیز همیشه تحسین‌برانگیز است. لاک‌های طرح دار گزینه دیگری است.

۱۳-معمولاً در فصل تابستان، ناخن‌ها کمی شکننده می‌شوند. برای جلوگیری از این حالت، جدا از این‌که باید به تغذیه خود اهمیت بدهید از محصولات تقویت‌کننده ناخن استفاده کنید و هفته‌ای یک یا دو مرتبه با این محصولات سطح ناخن خود را تقویت کنید. اگر می‌خواهید لاک بزنید، از محصولات مرغوب و برندهای معروف و معتبر استفاده کنید.

۱۴- معمولاً در تابستان برنزه شدن مد می‌شود. سریع‌ترین راه برای این کار، حمام آفتاب یا دستگاه سولاریوم است؛ اما به جای استفاده از این راه‌های خطرناک می‌توانید از کرم‌های مخصوص و لوازم آرایش براق استفاده کنید. پس به یاد داشته باشید در تابستان سولاریوم ممنوع است.

۱۵-موها را ترجیحاً جمع کنید و یا از مدل‌های نیمه جمعی که پشت گردن بسته باشد استفاده نمایید تا از گرم شدن و عرق کردن جلوگیری شود.

۱۶-در پایان روز برای این‌که صورت خود را دوباره تازه کنید، با یک پنبه آغشته به شیرپاک‌کن مخصوص چشم،آرایش چشم و اطراف چشمتان را پاک‌کنید. سپس با استفاده از کرم دور چشم، اطراف چشم خود را مرطوب کرده و آرایش صورت خود را با شیر‌پاک‌کن مخصوص پاک‌کنید. در آخر هم با استفاده از یک مرطوب‌کننده مناسب صورت خود را مرطوب نگه‌دارید.