ارتباط طرز خوابیدن افراد با شخصیت آنها

طرز خوابیدن و رابطه آن با شخصیت

پروفسور کریس ایدزیکوسکی، استاد مهمان دانشگاه سوری انگلستان، می‌گوید مطالعه او روی ۱۰۰۰ زن و مرد انگلیسی حاکی از آن است که ۶ مدل شایع خوابیدن نشانگر نوع شخصیت آدم‌هاست و با زبان بدن آنها ارتباط تنگاتنگ دارد: «همه ما وقتی بیداریم، نسبت به زبان بدن خودمان آگاهی داریم ولی در خواب، ضمیر ناخودآگاه ما درباره ما حرف می‌زند. آنچه مدل خوابیدن از شخصیت ما آشکار می‌کند، کاملا دور از انتظار خودمان است.» حالا شما به کدام یک از این ۶ مدل می‌خوابید؟

  • حالت جنینی

افرادی که خودشان را خم کرده و مانند دوران جنینی به خواب می روند افرادی هستند که از بیرون سر سخت اما قلباً انسان های ملایمی بوده و دارای روح بسیار لطیفی میباشند. شاید در نگاه اول از کسی که او را به تازگی ملاقات کرده اند، خجالت بکشند اما دیری نخواهد گذشت که خجالتشان می ریزد و آرام می شوند. این مورد یکی از شایع ترین حالات خوابیدن است. در تحقیقی که انجام شد ۴۱% از ۱۰۰۰ نفری که تحت آزمایش بودند به این حالت می خوابیدند. خانم ها دو برابر بیشتر از آقایون به خوابیدن در این حالت گرایش دارند.

  • مدل سقوط آزاد

در این مدل، شخص روی شکم می‌خوابد و دست‌ها را زیر بالش می‌گذارد یا دور آن حلقه می‌زند و سرش را به یک سمت می‌چرخاند. ۷ درصد به این شکل می‌خوابند. آنها غالبا عجول و برون‌گرا هستند و از انتقاد به شدت می‌رنجند.

۰۲

  • مدل سرباز

در این مدل، شخص به پشت دراز می‌کشد و دست‌ها را در دو طرف بدن و نزدیک به آن نگه می‌دارد. ۸ درصد به این شکل می‌خوابند. آنها غالبا محتاط و کم‌حرف‌اند. اهل اعتراض و ایرادگیری نیستند و همیشه سعی می‌کنند خودشان و دیگران را در سطحی ایده‌آل نگه دارند. به دلیل طاقباز خوابیدن، احتمال خروپف کردن در آنها زیاد است. آنها در طول شب کمتر از خواب می‌پرند ولی خواب آرامش‌بخشی هم ندارند.

  • چوب گرد

خوابیدن به پهلو در حالیکه دست ها پایین در کنار پهلو قرار دارد. این افراد به سرعت با دیگران ارتباط برقرار می کنند و از روابط اجتماعی بالایی برخوردار هستند. به راحتی به غریبه ها اعتماد می کنند و دوست دارند همیشه در جمع های بزرگ شرک کنند. البته این امکان هم وجود دارد که اندکی زودتر از سایرن گول بخورند.

  • مدل ستاره دریایی

کسانی که به پشت دراز می‌کشند و دست‌ها را بالا و نزدیک بالش نگه می‌دارند، تقریبا ۵ درصد گروه مورد پژوهش را تشکیل می‌دادند. آنها گوش شنوای خوبی برای دیگران دارند و خیلی صمیمی و گرم هستند و می‌توانند دوست خوبی برایتان باشند. گرچه آنها قابلیت‌های بسیاری دارند اما دوست ندارند که ستاره مجلس باشند و ترجیح می‌دهند که در جمع‌ها، دیگران مورد توجه قرار بگیرند و آنها در حاشیه نظاره‌گر باشند. البته این موضوع به معنی گوشه‌گیر بودن‌شان نیست و اگر با یک ستاره دریایی روبه‌رو شوید، حتما از دوستی با او لذت خواهید برد.

احتمال خروپف کردن و بدخوابی نیز در آنها زیاد است.

  • آرزومند

افرادی که به پهلو می خوابند در حالیکه دست هایشان به سمت خارج و جلو است دارای طبع بازی هستند اما در عین حال می توانند شکاک ، غرغرو و عیب جو نیز باشند. در تصمیم گیری قدری تعلل به خرج می دهند اما زمانیکه تصمیم به انجام کاری بگیرند ، هیچ چیز نمی تواند آنها را وادار به تغییر نظرشان کند.۱۳ درصد شرکت‌کنندگان در مطالعه به این روش می‌خوابیدند.

 اگر فکر می کنید شما در طول شب ممکن است به تمام مدل‌های بالا بخوابید، احتمالا در اشتباه‌اید! ایدزیکوسکی می‌گوید: «این پژوهش نشان می‌دهد اگرچه افراد در طول شب غلت می‌زنند اما روی یک مدل خواب بیشتر باقی می‌مانند و تنها ۵ درصد افراد مدل خوابیدن خود را در شب‌های متفاوت کلا عوض می‌کنند.» نکته جالب دیگر اینکه این پژوهش نشان می‌دهد از هر ۱۰ نفر فقط ۱ نفر موقع خواب، کل بدنش را با پتو می‌پوشاند و اغلب مردم، یک دست یا یک پا یا کف هر دو پای خود را از پتو بیرون می‌گذارند.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام