به این دلایل باید بالشتان را عوض کنید

تقریباً ۷۰ درصد مردم می‌گویند که برای داشتن خواب خوب داشتن بالشی راحت ضروری است اما بسیاری از ما وقتی دل به بالش موردعلاقه‌مان می‌بندیم تا مدت‌ها از آن استفاده می‌کنیم.
درحالی‌که به گزارش Huffing ton Post محققان خواب می‌گویند که باید هر ۶ ماه یک‌بار بالشتان را عوض کنید. عمر تشک‌های معمولی ۵ تا ۱۰ سال است اما استفاده از یک بالش بیش از دو سال سالم نیست؛ نکته‌ای که خیلی از ما برخلاف توجه به تعویض تشک‌ها در مورد بالش نادیده می‌گیریم.

حقیقت اینجاست که می‌توان جانور و آشغال زیادی در بالش که دائماً صورت خود را روی آن می‌گذارید پیدا کرد. کثیفی، چربی و سلول‌های مرده پوست آنجا گیر افتاده‌اند که می‌تواند منجر به آکنه شوند. کرم‌های خاکی که از خانواده عنکبوت‌ها هستند هم بدشان نمی‌آید در درزهای بالش شما جا خوش کنند. درست است که شما آن‌ها را نمی‌بینید اما آن‌ها جایی جمع می‌شوند که محل خواب ما است.
وجود این حشرات می‌تواند مشکلات بسیاری را برای سلامتی ایجاد کند مثل واکنش‌های ناخوشایند افرادی که به حشرات آلرژی دارند. تقریباً ۲۰ درصد مردم آلرژی دارند و از این تعداد حدود دوسوم آن‌ها ممکن است به انواعی از کرم خاکی که در خانه تجمع می‌کنند حساس باشند. بنابراین اولین نشانه خوب آلرژی آن‌هم در اول صبح می‌تواند بالش شما باشد.

اما خبر خوب این است که کرم‌های خاکی با خودشان هیچ نوع بیماری را گسترش نمی‌دهند اما معنای این حرف این نیست که شما می‌توانید با خیال راحت میان صدها هزارتا از آن‌ها بخوابید.

پوشش‌های بدون منفذ برخی تشک‌ها و بالش‌ها ایده خوبی است چون می‌توانید آن‌ها را به‌صورت منظم بشویید. ۳۰ دقیقه انداختن آن‌ها در خشک‌کن ماشین لباسشویی با سرعت کم به پاک کردن کثیفی‌های بالش کمک می‌کند. در هنگام خرید بالش حواستان باشد که باید فاصله بین سر و شانه‌هایتان را پر کند. بنابراین کسانی که به پشت یا شکم می‌خوابند باید بالش خیلی نازک‌تری نسبت به کسانی که عادت دارند به پهلو بخوابند انتخاب کنند. همچنین هر وقت تشک جدید استفاده می‌کنید حتماً بالشتان را هم عوض کنید چون وضعیت خواب شما و قرارگیری سر و شانه‌هایتان با تغییر تشک عوض می‌شود.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام