دستگاه تناسلی شما چه غذایی دوست دارد؟

متخصصان می گویند تغذیه سالم نه فقط روی ارگان هایی مثل قلب و کبد و… تاثیر دارد، بلکه روی ارگان هایی مانند اندام جنسی و تناسلی نیز اثر گذار است. این مطلب به شما کمک میکند تا در این زمینه بیشتر بدانید. خوردن این نوع مواد غذایی باعث می شود تا واژن شما  سالم تر و جوان تر بماند، کمتر دچار عفونت شود و همیشه خوشبو باشد. دوست دارید با این خوراکی ها که حرارت رابطه تخت خوابی تان را هم بالا می برد، بشناسید؟ این مطلب را از دست ندهید.

۱- اگر می خواهید کمتر دچار عفونت شوید:

آب ذغال اخته یکی از بهترین آب میوه ها برای خانم هایی است که مدام دچار عفونت های ادراری می شوند. این آب میوه حاوی موادی است که اجازه نمی دهد باکتری های عفونت زا به دیواره مثانه شما بچسبند و باعث بیماری شوند. علاوه بر این برای پیشگیری از ابتلا به عفونت بهتر است هر روز یکی دو فنجان چای سبز بنوشید که حاوی ماده ضد میکروب کاتچین است که با عبور از مجاری ادراری میکروب ها را از بین برده و خطر عفونت را پایین می آورد.

۲- اگر می خواهید از شر دردهای شکمی خلاص شوید:

اگر موقع پریود دل دردهای شدیدی دارید، بهتر است در طول ماه، مصرف ماهی را بیشتر کنید. این درد و کرامپ به دلیل آزاد شدن ترکیبات التهابی به نام پروستاگلاندین است که باعث می شود دیواره رحم منقبض شده و لایه های بریزد. اما امگا ۳ که در ماهی هایی مثل تن یا سالمون وجود دارد، باعث افزایش ترکیبات ضد التهابی در بدن شده و دردهای شکمی قبل از پریود را کاهش می دهد.

۳- اگر می خواهید دچار خارش و سوزش واژن نشوید:

یک واژن سالم مملو از باکتری مفیدی به نام لاکتوباسیلوس اس که PH واژن شما را در محدوده نرمال نگه می دارد. اما واژن می تواند حاوی قارچی به نام کاندیدا هم باشد که به دلیل وجود لاکتوباسیلوسف خیلی فرصت رشد و تکثیر در محیط واژن پیدا نمی کممد. اما استفاده از یک سری آنتی بیوتیک ها، دیابت کنترل نشده، استفاده از بعضی قرص های ضد بارداری یا هورمون درمانی، PH واژن را تغییر داده و شما در معرض ابتلا به عفونت های قارچی واژن قرار می دهد که مهم ترین علامت شان خارش و سوزش واژن است.

ماست به خصوص اگر پروبیوتیک باشد، یکی از بهترین مواد غذایی است که واژن شما به آن نیاز دارد تا میزان باکتری های طبیعی موجود در واژن تنظیم شده و قارچ ها اجازه رشد پیدا نکنند.

۴- اگر واژن تان خیلی خشک است:

خشکی واژن یک اتفاق ناخوشایند برای خانم هاست که به دلیل کاهش سطح استروژن در بد می افتد. استروژن مثل یک لوبریکانت یا روان کننده عمل می کند و واژن را لیز و مرطوب نگه می دارد. طبیعی است که هر چه قدر واژن خشک تر باشد، رابطه زناشویی هم سخت تر و دردناک تر خواهد بود. خوراکی هایی مانند سویا و توفو که حاوی ترکیبات شبه استروژن مانند ایزوفلاون هستند می تواند به افزایش جذب آب کمک کرده و مانع از خشکی بافت شوند.

۵- اگر می خواهید توی تخت خواب بیشتر خوش بگذرانید:

خوردن یک عدد سیب در طول روز نه فقط شما را از مراجعه به پزشک در امان نگه می دارد بلکه باعث افزایش میل جنسی تان هم می شود! سیب حاوی ترکیبی به نام فلوریدزین است که عملکردش شبیه هورمون جنسی زنانه استرادیول است. علاوه بر این سیب ترکیبات پلی فنولی هم دارد که خون رسانی به بافت واژن را بهبود می دهند و در نتیجه ورود آلت جنسی مردانه به داخل واژن را راحت تر می کنند.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام