رابطه جنسی در حضور نوزادان، ممنوع!

رابطه جنسی پدر و مادرهایی که بچه هایشان را کنار خودشان می خوابانند معمولا دچار اختلال می شود و آنها سردرگم هستند که چطور باید این مسئله را حل کنند. گاهی اوقات پدر و مادرها در این بین ضربه می خورند و بیشتر مواقع مراقبت جنسی کودک به خطر می افتد. دکتر علی شیخ الاسلامی در این باره توضیح می دهد.

پدر و مادرهایی که بچه های کوچکشان را کنار خودشان می خوابانند از نظر رابطه جنسی دچار اختلال می شوند؟

بله اما این اختلال فقط متوجه مادر و پدر نیست، در بسیاری از مواقع کودکان هم زمانی که بزرگتر می شوند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. معمولا زن و شوهرها زمانی که ازدواج می کنند و تا وقتی که فرزندی ندارد با فراغ بال هر زمان که دوست داشته باشند رابطه جنسی برقرار می کنند و تولد فرزند آنها را دچار سردرگمی می کند و گاهی اوقات آنقدر دچار استرس می شوند که ممکن است رابطه زناشوییشان به خطر بیفتد.

از چه زمانی باید اتاق خواب کودک را جدا کرد؟

بچه از حدود یک و نیم سالگی می تواند در اتاق خواب خودش بخوابد و این نه تنها باعث می شود پدر و مادر خلوت خودشان را داشته باشند بلکه تاثیرات خوبی روی رشد کودک دارد و به او احساس استقلال میدهد. اگر بچه به اتاق خودش عادت کند، پدر و مادر میتوانند در ساعات استراحتشان بدون وجود مشکلی در کنار هم وقت بگذرانند

بعضی ها فکر میکنند نوزادان متوجه چیزی نمی شوند و به همین دلیل رابطه جنسی شان را جلوی چشم نوزاد انجام می دهند؟

متاسفانه گاهی اوقات والدین با این تفکر که فرزندشان چیزی نمیفهمد و نوزاد است جلوی چشمان او با هم رابطه جنسی برقرار میکنند در حالیکه نوزادان حتی وقتی نمیتوانند صحبت کنند، حافظه به شدت قوی ای دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط میکنند و حتی ممکن است فکر کنند پدرشان در حال کتک زدن و ناراحت کردن مادرشان است و این علاوه بر تاثیر رابطه جنسی بر روان کودک، باعث میشود او از پدر هم کینه به دل بگیرد.

والدین چطور باید برنامه رابطه جنسی شان را تنظیم کنند تا برای کودک مشکلی پیش نیاید؟

آنها باید ساعاتی که قرار است رابطه داشته باشند را به وقتی موکول کنند که کودک خواب است یا در خانه نیست. حتی می توان رابطه جنسی را از شب به صبح و زمانی که کودک خواب است موکول کرد. اگر سن بچه طوری باشد که بتوان آنرا به کسی سپرد بهتر است در هفته برای یک ساعت این کار را انجام داد تا والدین بدون استرس از بیدار شدن بچه رابطه ی جنسی شان را برقرار کنند.

تولد فرزند در زندگی مشترک چیزی است که باید زندگی را تکامل ببخشید اما رفتار ناآگاهانه پدر و مادر گاهی اوقات باعث میشود زندگی با مشکلات جدی روبرو شود. به طور مثال گاهی اوقات زوجین به دلیل همین هراس از دیده شدن در مقابل کودک مدام رابطه شان را به تعویق می اندازند و همین مسئله رفته رفته باعث سردی جنسی می شود در حالی که با یک برنامه ریزی ساده می توان این مشکل بزرگ را حل کرد.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام