راهکارهایی برای رفع خستگی بعد از کار

همه ما در میان روزهای شلوغ و تمام ‌نشدنی‌مان، جلسه‌های کاری، قرارهای خانوادگی و تحویل دادن پروژه‌هایمان لحظاتی را تجربه می‌کنیم که در آن میزان انرژی‌مان به صفر می‌رسد. مسلما اتفاق افتادن این حالت طبیعی است، اما اینکه چکار کنیم که بتوانیم به سرعت بر خستگی مزاحممان غلبه کنیم و کاری کنیم که دوباره باتری‌مان شارژ شود، یک سوال بزرگ است که ما آن را از زنان خیلی گرفتار، مدیران و جراحان معروف، کمدین‌هایی که همیشه در سفر هستند و بازیگرانی که انرژی برایشان از همه‌چیز مهم‌تر است پرسیده‌ایم. مطمئنا پاسخ‌هایشان به کار شما هم خواهد آمد:

۱- از دیجیتال‌ها دور شو!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای همه‌مان لازم است تا انرژی‌مان را برای باقی روز نگه داریم این است که به محض اینکه به خانه برگشتیم، کیفمان را با همه محتویاتش، از موبایل گرفته تا تبلت و لپتاپ همان جلوی در بگذاریم و تا چند ساعت از هیچ کدامشان سراغی نگیریم. این بزرگ‌ترین اشتباه ممکن است که وقتی از یک کار روزانه به خانه برمی‌گردیم باز هم بر روی ابزار دیجیتالمان خیمه بزنیم و ادامه روز زیبایمان را هدر دهیم!

۲- نعمت‌هایتان را لیست کنید!

این یکی ممکن است خیلی کلیشه به نظر برسد اما برای من یکی که حقیقتا جواب داده است. صبح قبل از شروع روزتان، یک لیست کوتاه از چیزهایی که امروز به خاطرش شکرگذارید بنویسید و ببینید که چطور در ادامه روز بخاطر همان لیست کوتاه حالتان خوب است و انرژی‌تان به راه!

۳- بعد از کار به ورزش بروید

این یکی اگر چه خیلی سخت و محال به نظر می‌رسد اما اگر دچارش شوید، رهایی از آن غیرممکن خواهد بود! یک ورزش سخت و هوازی را برای بعدازظهرتان انتخاب کنید و تمام خستگی‌هایتان را به همراه سموم اضافی از بدن خارج کنید.

۴- موسیقی، موسیقی، موسیقی!

به راستی چه معجزه‌ای بالاتر از یک موزیک خوب در دنیا وجود دارد؟ هر وقت انرژی‌تان ته کشید پلی لیست مورد علاقه‌تان را به راه کنید و ببینید چطور همه چیز مثل روز اولش می‌شود!

۵- اطرافتان را با آدم‌های با انرژی پر کنید!

یک نصیحت برایتان دارم و اگر آن را آویزه گوش خود کنید در زندگی خیر می‌بینید! از هرچه آدم غرغرو و افسرده و بیحال است دوری کنید و بجایش دورتان را با آدم‌هایی پر کنید که حالشان خوب است و نگاهشان به دنیا خوب است و حال شما را هم خوب می‌کنند. مهم نیست شما چقدر بی‌انرژی هستید، به محض اینکه در معرض یک آدم سرحال قرار می‌گیرید، انرژی‌های خوب به سمتتان هجوم خواهد آورد!

۶- به کارهایی که می‌کنید عشق بورزید.

در زندگی فقط یک چیز وجود دارد که می‌تواند شما را بدون احساس خستگی و گرسنگی ساعت‌ها سرپا نگه دارد و آن چیزی نیست چز پَشِن! Passion یا همان شور و هیجان وافر نسبت به یک کار آنقدر اتفاق جادویی و عجیبی است که اگر داشته باشیدش هرگز احساس خستگی نخواهید کرد.

۷- بعد از کار به یک کافه بروید!

این یکی هم کاملا پیشنهاد می‌شود. با آدم‌های مورد علاقه‌تان و یا با عزیزترین آدم زندگیتان که همانا کسی نیست جز شخص خودتان، بروید به یک کافه‌ی خوب، یک قهوه‌ی خوب بخورید، به یک موسیقی خوب گوش دهید و بعدش برگردید سر خانه و زندگی‌تان!

۸- گاهی هیچکسِ هیچکس باشید!

بعد از یک روز طولانی و خسته کننده هیچ چیز به اندازه یک حمام داغ و طولانی نمی‌چسبد! می‌توانید برای یکی دو ساعت نه مادر کسی باشید، نه همسر کسی و نه بگذارید هیچ‌کس از شما چیزی بخواهد! دوش بگیرید، برای خودتان چای مورد علاقه‌تان را دم کنید و ولو شوید یا سریال مورد علاقه‌تان را تماشا کنید و بعدش با یک انرژی تازه ادامه روز را از سر بگیرید!

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام