شیرینی نخودچی مخصوص عید بدون فر

شیرینی نخودچی از محبوب ترین شیرینی های نوروز است . ولی معمولا کمتر پیش می آید شما آن را در خانه تهیه کنید. در ادامه به ساده ترین و سریعترین روش ، حتی یک ساعت قبل از آمدن مهمان ها می توانید خودتان این شیرینی خوش طعم را آماده نمایید .

در این دستور هیچ نیازی به فر یا مایکروفر نمی باشد.

مواد لازم :

  • آرد نخودچی ، یک لیوان
  • پودر شکر ، یک لیوان
  •  کره ذوب شده یا روغن جامد ، نصف لیوان
  • هل ، دو عدد

برای تزیین :

  • برای تزئین این شیرینی میتوانید از خلال پسته ، خلال بادام و یا پودر نارگیل استفاده نمایید.

طرز تهيه:

آرد نخودچی را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، با قاشق چوبی هم بزنید تا زمانی که رنگ آرد طلایی شده و عطر خوبی از آرد نخودچی بلند شود سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید سرد شود.
برای تهیه پودر شکر ، شکر و دانه های هل را داخل میکسر بریزید و بزنید تا به شکل پودر شود سپس همراه با کره ذوب شده به آرد نخودچی اضافه نمایید و با دست مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم درآید ( میتوانید از پودر قند هم استفاده کنید ).
با دست از خمیر تکه هایی به اندازه یک گردو بردارید و به شکل گرد حالت دهید(میتوانید روی شیرینی ها را کمی مرطوب کنید سپس مقداری خلال بادام یا پودر پسته روی شیرینی ها بپاشید ) ، شیرینی ها را داخل ظرف دربسته نگهداری کنید.

نکات:

راز خوشمزه شدن این شیرینی بو دادن آرد نخودچی است یعنی باید به اندازه ای تفت دهید که بوی خوبی از آرد بلند شود ؛ میتوانید به جای کره از روغن جامد هم استفاده کنید اما کره طعم بهتری به شیرینی میدهد.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام