فال هفته – ۱۷ تا ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۴

هزاران سال پیش آسمان شب برای مردم نسبت به امروز اهمیت بسیار بیشتری داشت. آنها نقوش درهم و برهم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی می پنداشتند و نام اشیا، قهرمانان افسانه‌ای و بیش از هر چیز جانوران مورد علاقه و احترام خود را به این نقوش آسمانی می‌دادند. آنها مشاهده می‌کردند که چگونه ماه به طور منظم و به تناوب تغییر شکل می‌دهد. آنها این نکته را دریافتند که تعدادی از ستاره‌های درخشان متفاوت از اغلب ستارگان دیگر حرکت می‌کنند و آنها را ستاره‌های مهاجر یا سیاره‌ها نامیدند. و آنها با اشتیاق می‌خواستند بدانند که این بازی های آسمانی منحصربه‌فرد چه معنا و مفهومی برای آنها می‌تواند داشته باشد. بنابراین کم و بیش به این ترتیب بود که طالع بینیبه وجود آمد، علمی که در آن انسان بر اساس وضعیت ستارگان به ظاهر می‌تواند آینده را پیشگویی کند.

چرخش ستارگان را در هفته آینده ببینید …

فروردین

انرژی های مثبتی که به سمتت سرازیر شدن اینقدر گسترده هستن که شاید بین انتخاب راه های پیش رو مردد بشی. تقریبا هر کاری که بهش دست بزنی شادی آور و انرژی بخش و موفق خواهد بود و خیلی مهمه که در این همین هفته شروع بشه و پیش بره. نگران چیزی که از دست رفته نباش چون باعث ظهور چیزهای جدیدی خواهد شد. اگر شور و هیجان در زندگی کم شده ابراز ناراحتی نکن چون با برگشت زهره با بالای آسمون، هیجان های جدید به سمت سیستم عصبی ات سرازیر خواهد شد.

اردیبهشت

به افکارت دقت کن. چیزی پشت فکرهات مخفی شده که می تونه برات خوش شانسی خیلی بزرگی رو به ارمغان بیاره – اما به شرط اینکه ببینیش چون فعلا زیر حجم زیادی از فکر و ایده مخفی شده. در این هفته یک دوست خوب داره حسابی به تو فکر میکنه و اگر بتونی کشف کنی کیه، اتفاقات خوبی خواهد افتاد. مستقیم سوال نکن ولی رفتارها رو نگاه کن و می بینی کی توجه خاص بهت داره. یک خط پر رنگ در جایی کشیده شده که ازش گذر کردی. مثلا کاری رو کردی که رسم نیست یا اتفاقی افتاده که می دونستی نباید بیافته. اگر استرس این جریان رو داری بدون که مشکل جدی نیست و ناراحتی ادامه داری در طالع این هفته دیده نمی شه اما بهتره در دفعات بعدی احتیاط بیشتری بکنی. اگر به کسی فکر میکنی اول کشف کن که اونم به تو فکر می کنه یا نه و اگر نشونه هایی که باید رو دیدی، قدم جلو بذار. اون تنبله و سریع جلو نخواهد اومد.

خرداد

استفاده از شوخی به عنوان یک سلاح، خطرناکه. گاهی شوخی واقعا تاثیری منفی روی طرف مقابل می ذاره و حل کردن چنین چیزی بسیار سخت خواهد بود. افراد نزدیک به تو دارن کارهایی می کنن که تو رو توش به اندازه کافی مشارکت نمی دن. بهشون نشون بده که علاقمند هستی مشارکت داشته باشی ولی اصرار نکن. احتمالا دلیل خوبی دارن که سعی می کنن تو بیرون از ماجرا بمونی. به نفع خودت هم خواهد بود. کمی استراحت نزدیکه و خیلی خوبه اگر بتونی این رو جایی بگذرونی که دوستات هستن یا کنار کسایی باشی که دوستشون داری. این هفته نوید بخش یک استراحت است و سعی کن واقعا براش برنامه داشته باشی و انرژی بذاری. سه شنبه یک حمایت بزرگ عاطفی در پیش رو است و اصلا تعجب نکن اگر یک فرشته به کمکت بیاد.

تیر

وظیفه داشتن نسبت به بقیه و زندگی و دنیا،‌ چند وقتی است که اصلا لذت بخش نیست و بهتره شرایطی پیش بیاد که توش بتونی بیخیال همه چیز، خوش بگذرونی و حداقلش این باشه که به کسی نخواهد جواب پس بدی. این شرایط در راهه ولی مواظب باش که خیلی طول نکشه چون حس «کسی همراه من نیست»‌ هم چندان جذاب نیست. روی دیگه سکه «تحت کنترل بودن» می رسه به «تنهایی» و بهتره بتونی جایی در وسط این دو تعادل برقرار کنی. روحیه ات رو از دست نده چون سربالایی رو به پایانه و مدتی خوشی در انتظارت. یک کشش به کسی که از نظر معنوی یا قدرت رهبری نسبت به بقیه برتری هایی داره دیده می شه و خوبه اگر بتونی این انرژی رو توی کانالی خلاق صرف کنی و ازش به نفع خودت استفاده ببری. شرکت در گالری یا نمایشگاه یا چنین چیزی می تونه این انرژی رو در جهت مناسب جریان بده و باعث بشه که محبت دوطرفه ایجاد بشه.

مرداد

با اینکه روی هر چیزی تمرکز کنی می تونی به نتیجه اش برسونی، ولی مدتی است کارها اونطوری که باید پیش نمی رن. مشکل اینه که یک نفر حرفی که باید بزنه رو نمی زنه و این کارهات رو عقب می ندازه. در این هفته هم جواب دقیق و نهایی رو نخواهی گرفت ولی قدم بزرگی به سمت هدف برداشته می شه. بهتره عجله نکنی و به کارها اجازه بدی که در سرعت معمول و طبیعی پیش برن. این هفته مریخ که حاکم قوای حیوانی تو است در اوج آسمونه و بهتره با شیطنت، خرابکاری یا حتی کارهای ریسک دار بهش جوابی ملایم بدی تا مجبورت نکنه کاری رو بکنی که نمی خوای. هر انسانی دارای بخش هایی غریزی است که گاهی باید ارضاشون کرد. ماجراجویی لازمه و در این هفته مهمتر از هر وقت دیگه.خودت رو درگیر یک فعالیت فیزیکی کن (حتی سیم کشی یا کابل کشی کامپیوتر یا بستن یک کیس یا هر چیزی که با فعالیت های فیزیکی مرتبط باشه) و پشیمون نخواهی بود.

شهریور

رسیدن به تعادل عاطفی و روانی در این هفته کار راحتی نیست. مریخ داره مسیری پر دست انداز رو طی می کنه و تا حدی بالا و پایین شدن عاطفی طبیعی است. اگر فکر میکنی اهداف دور از دسترس هستن، تغییرشون نده و فقط با حوصله به سمتشون پیش برو. خوبه اگر حتی هدف هات رو دورتر ببری و به جاش چند هدف میان مدت بین خودت و هدف نهایی بذاری. در جمعی توجه خاصی به تو خواهد شد و بهتره سعی کنی این توجه بیش از حد نشه چون دو مشکل داره: حسادت و اینکه کسی که دوست داره جلو بیاد اعتماد به نفسش رو جلوی تو از دست می ده و قدم جلو نمی ذاره. به هرحال پیشرفت زیاد یا خیلی خوب بودن هم دردسرهایی داره که این هفته یقه تو رو می چسبن! شکسته نفسی یکی از راه های ارتباط راحتتر در این هفته است و سعی کن همه خوبی هات رو یکجا نشون ندی.

مهر

عدم اطمینان فعلی ات و این حس که چیزی داره تغییر می کنه ممکنه باعث بشه نسبت به کسی که دوستش داری نامطمئن بشی و این به رابطه تو لطمه بزنه. هر چیزی هم که پیش اومده اعتماد و اعتقادت رو حفظ کن تا بتونی از این وضعیت خارج بشی. کسی در اطراف نقشه شومی داره که موفق نخواهد شد عملی اش کنه چون زهره با عظمت در آسمون است و مثل یک سپر دفاعی برای هر اتفاق بد عمل خواهد کرد. کمی محتاط باش چون در شرایط پیش رو ریسک به نفع تو نیست. تصمیم بزرگی در این هفته نگیر و بذار هفته به آرومی بگذره. انرژی خوبی داره به سمت تو کانالیزه می شه ولی تجمع و رسیدنش به جایی که تو ایستادی حداقل به یک هفته دیگه زمان نیاز داره. در موضوعی مهم (شاید عاشقانه) نظر تو و یک نفر متفاوت است ولی جایی که در نهایت برای هر دوی خوب باشه، به نظر تو نزدیکتر است و بهتره ازش کوتاه نیای. گاهی اصرار کردن و جنگیدن لازمه!

آبان

اگر جوابی که بهش رسیدی برات قابل قبول نیست و اگر شرایطی که به وجود اومده و توشی اونی نیست که می خوای، معنی اش یک چیز نیست: باید سوال رو دوباره بپرسی، باید شرایط رو دوباره بسازی و باید تلاشت رو دوبرابر کنی. حتی اگر پرونده ای بسته شده ولی نتیجه اش اونی نبوده که تو می خوای کاملا حق داری بازم تلفن رو برداری و زنگ بزنی یا ایمیل بفرستی یا مراجعه حضوری کنی و بگی که از نظر تو ماجرا ادامه داره و لازمه نتیجه تغییر کنه. قوی باش چون زهره و مریخ هم راستا با تو هستن و این هفته هر پرونده بسته ای رو حق داری بازگشایی کنی. در یک جمع در روز چهارشنبه تا جمعه ظهر درگیری لفظی پیش بینی می شه اما بازم مهم نیست و بهتره قوی باشی و حرفت رو بزنی. شرایط عاطفی داره بهتر از هر چیزی می شه که در این دو سال بوده پس با قدرت رو به جلو باش و با هیجان منتظر ماه های آینده چون حق در حوزه عاشقانه ها همیشه با تو خواهد بود و به حقت هم می رسی!

آذر

وقتی داری نقشه ها رو در فکرت مرور می کنی همه چیز خوب و مرتب به نظر می یاد ولی این هفته متاسفانه خیلی چیزها جلوی پیشرفت کارها رو می گیرن و مقاومت زیاده. سعی نکن حتما به زمانبندی اولیه برسی بلکه سعی کن که امیدوار باشی و کارها رو قدم به قدم پیش ببری. زمان استراحت نزدیکه پس کم نیار! آدم وقتی گم شده بهتره الکی نچرخه و کمی کند بشه و راهش رو پیدا کنه. یک صحبت پر هیجان منتظرت است و بهتره سعی کنی توش بیشتر شنونده باشی و جواب دادنت رو به وقت دیگه ای موکول کنی. این یک تکنیک قدیمی هم هست برای دیدن و بحث دوباره (: اگر می خوای به کسی علاقه ات رو نشون بدی بهش فرصت بده در مورد چیزهایی که دوست داره حرف بزنه و فقط با علاقه گوش بده. روز پنجشنبه ونوس در خونه اول پیام‌ها است و تقریبا در این روز با هر کسی که وقت بگذرونی جذب تو خواهد شد – مواظب بودم نگم عاشق چون احتمال اون هم حسابی هست. این پنجشنبه رو حروم نکن که کمتر پیش می یاد.

دی

کلا آدمی هستی که شروع می کنه به پیش بردن کلی چیز و در نهایت نگران از اینکه چرا هیچ کدوم به مقصد نرسیدن. باید بهت بگم که یک ناظر بیرونی تو رو آدم موفقی می دونه و داره با خودش فکر می کنه که چطوری تو به اینهمه کار می رسی. نگران بهره وری نباش و خورد خورد کارهات رو پیش ببر و این رو بدون که در این هفته بهترین دوست تو انعطاف پذیری است. قبول کن که برنامه ها عوض بشن و قبول کن که شرایط همیشه در حال تغییره و از کارهایی که می کنی لذت ببر. در صورتی که غمگین هستی یا انرژی ات کم شده باید تلاش کنی تا از این شرایط دربیای چون به جز خودت کسی نمی تونه بهت کمک کنه. آدم درست در اطرافت است و پیداش کردی ولی به شکل عجیبی حواست نیست و داری سر در هوا راه می ری تا شاید از آسمون چیزی که می خوای بهت برسه. خوب به اطرافت نگاه کن و یکی داره با نگاهی پر التماس بهت می گه که آرزوش تو هستی.

بهمن

حالا که ماه در حال فرورفتن در یک کمین است (پشت زهره و در خونه یازدهم فعالیت های گروهی تو) باید مواظب باشی که بلوف نزنی یا از کاری که انجام نشده زیاد تعریف نکنی یا حتی کاری که به خوبی انجام داده ای رو سعی نکنی خیلی مطرح کنی. کمی کم سر و صدا باش و کارت رو پیش ببر. سیاره نزدیک این ماه خاص، ساترن است و احتمال داره آدمی بدخواه یا بد دل حتی آگاهانه سعی کنه کار تو رو خراب کنه. تمرکز داشته باش و بدون سر و صدای زیاد کار کن و بدون که تقریبا تا ده روز دیگه شرایط همینه. شرایط رمانتیک اما فراهمه و اگر با کسی هستی حتما یک برنامه که مدت ها است انجامش ندادین (مثلا سینما یا چنین چیزی) رو در برنامه بذارین تا اون انرژی تازه که لازمه در رابطه جاری بشه.

اسفند

شاید خودت فکر کنی داری چیزی رو واضح می گی ولی هیچ کس متوجه حرفت نشه. دلیلش این نیست که خوب گوش نمی دن بلکه دلیل اصلی اینه که در جای تو نیستن و پیش فرض های تو رو نمی دونن پس به توضیح ادامه نده. در یک رقابت درگیر هستی یا درگیر خواهی شد که به نفعت است تا آخرش بایستی و حتی اگر توش میدون رو به طرف مقابل واگذار کردی چونه ات رو جدی بزنی و تلاشت رو بکنی و نقطه نظر خودت رو بگی. این هفته مریخ وارد برج فلکی تو می شه و تا دوازده روز اونجا می مونه. این مساله کمی تلاطم درست خواهد کرد که نمونه اش رو حتی ممکنه در روابط عاطفی هم ببینی. در صورت دعوا یا کشمکش یا ناراحتی یا چنین چیزهایی خودت رو نباز و بدون یکی از دلایلش حضور مریخ است و بذار بحث بدون عمیق تر شدن پیش بره و به کسی هم زخم نزن تا وقتی مریخ از خونه ات خارج شد، ناراحتی ها رو هم با خود برده باشه. در این هفته عاشق نشو – البته فرصت عشق هم فراهم نخواهد بود.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام