فال هفته – ۲۱ الی ۲۷ آذر ۱۳۹۴

هزاران سال پیش آسمان شب برای مردم نسبت به امروز اهمیت بسیار بیشتری داشت. آنها نقوش درهم و برهم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی می پنداشتند و نام اشیا، قهرمانان افسانه‌ای و بیش از هر چیز جانوران مورد علاقه و احترام خود را به این نقوش آسمانی می‌دادند. آنها مشاهده می‌کردند که چگونه ماه به طور منظم و به تناوب تغییر شکل می‌دهد. آنها این نکته را دریافتند که تعدادی از ستاره‌های درخشان متفاوت از اغلب ستارگان دیگر حرکت می‌کنند و آنها را ستاره‌های مهاجر یا سیاره‌ها نامیدند. و آنها با اشتیاق می‌خواستند بدانند که این بازی های آسمانی منحصربه‌فرد چه معنا و مفهومی برای آنها می‌تواند داشته باشد. بنابراین کم و بیش به این ترتیب بود که طالع بینیبه وجود آمد، علمی که در آن انسان بر اساس وضعیت ستارگان به ظاهر می‌تواند آینده را پیشگویی کند.

چرخش ستارگان را در هفته آینده ببینید …

فروردین

اگر از دوستان خود کمک نخواهید، هیچ وقت نمی‌توانبد تمام کارهایی که می خواهید انجام دهید را انجام دهید. این لقمه خیلی بزرگتر از دهان‌تان می‌باشد و از طرفی هم دوستان‌تان همه به دنبال بهانه‌ای هستند تا به دور هم جمع شوند. یکی از مسائلی که در این هفته به آن پی خواهید برد آن است که اگرچه شما آغاز فعالیت‌های گروهی را با نوآوری خود رقم می‌زنید، دوستان‌تان نیز آدم های تنبل و بی خاصیتی نیستند. در تعطیلات پایان هفته نیز شما و برخی از همین دوستان‌تان دست به ماجرایی خواهید زد که جبران سختی‌های هفته را خواهد کرد.

اردیبهشت

در آغاز هفته احساس دلهره خواهید داشت. نگران نباشید چراکه به محض آنکه چیزی که آزارتان می‌دهد را عنوان کنید، احساس بهتری خواهید داشت. ممکن است در روز دوم هفته هم هنوز سرعت همیشگی خود را نداشته باشید اما از میانه‌ی هفته تغییرات مثبتی در روحیه‌تان ظاهر خواهد شد. در تعطیلات پایان هفته، عشق و عاشقی پررنگتر از معمول خواهد شد. اگر مجرد هستید که احتمالا با فرد جدیدی آشنا خواهید شد و اگر هم با کسی هستید، وقت خوبی را با هم سپری خواهید کرد. بعد از هفته‌ای پر کار و روزی خوب، وقت استراحت کردن فرا خواهد رسید.

خرداد

با اینکه ایده‌های قوی‌ای دارید، این به آن معنی نیست که نسبت به فراگیری مسائل جدید نیز از خودتان مقاومت نشان می‌دهید. عاقل‌ترین افراد در دنیا آنهایی هستند که می‌دانند هنوز همه چیز را نمی‌دانند. از اینکه بحث های فکری با کسی داشته باشید هراسی ندارید و احتمالا در آغاز این هفته نیز چنین خواهد شد. هر از گاهی از بحث دوستانه لذت می‌برید. در مورد الباقی هفته از آنجایی که هنوز نتوانسته‌اید به درستی برای امور حرفه‌ای خود تصمیم بگیرید، با دوستانی که قبلا با چنین تصمیم‌گیری هایی مواجه شده‌اند، مشورت خواهید کرد.

تیر

با اینکه بدتان نمی‌آید که ماشین خود را عوض کنید و یا اینکه خانه‌ای جدید خریداری نمایید و چند دست لباس جدید بخرید، الان انجام این کارها به هیچ عنوان عاقلانه نخواهد بود. بهتر است که مسائلی این چنین را برای خودتان اولویت‌بندی کنید. و از طرفی اصلا چرا این‌قدر مسائل مادی برای‌تان اهمیت پیدا کرده‌اند؟ در نیمه‌ی دوم هفته نظرتان به کل تغییر خواهد کرد و ممکن است افکارتان نسبت به همیشه فیلسوفانه‌تر باشند. به خودتان اجازه‌ی رویاپردازی دهید و از اینکه کاری غیر عادی انجام دهید، نترسید. اجازه ندهید که کسی این هفته شما را برای حرکتی سریعتر تحت فشار قرار دهد. شما راننده‌ی زندگی خود هستید و سرعت دلخواه‌تان را انتخاب می‌کنید.

مرداد

این هفته با شلوغی و درگیری آغاز خواهد شد اما خوشبختانه بدون آسیبی آن را پشت سر خواهید گذاشت. بهتر است طرف مقابل را جدی نگرفته و اجازه دهید کاری که می‌خواهد را انجام دهد. در تمام طول این هفته نیز لازم است که اجازه دهید تا سنگینی های موجود بر روی دوشتان از روی کمرتان سُر خورده و به پایین بیافتند. آنقدر مسائل مهمی برای رسیدگی در زندگی خود دارید که نباید اجازه دهید تا این ماجراهای عجیبی که همه می‌خواهند شما را با آنها درگیر کنند بر دوشتان سنگینی اضافی ایجاد کنند. در تعطیلات پایان هفته در موقعیت اجتماعی لذت بخشی قرار خواهید گرفت.

شهریور

هر چه بیشتر می‌گذرد بیشتر به این مسئله پی می‌برید که روش‌های مختلفی برای انجام کارها وجود داشته و احساس می‌کنید روش‌های قدیمی‌تان شاید دیگر مناسب سن و سال الان‌تان نباشند. الان که چشم به آینده‌ی درخشان خود دوخته‌اید، می‌بینید که صبر و حوصله‌ای برای انجام کارهایی که نتیجه‌ی دلخواه‌تان را در بر ندارند، ندارید. حوصله‌ای شلوغی و آدم‌های بی خاصیت در اطراف خود را هم ندارید. دوستانی که تا بوده از شما گرفته‌اند و برده‌اند و چیزی پس نداده‌اند به چه دردتان می‌خورند؟ هرچه زودتر آنها را از زندگی خود حذف کنید. وقت و انرژی خود را برای دوستانی که لیاقت دوستی شما را دارند، صرف کنید.

مهر

مدت ها بود که منتظر روزی مثل اولین روز این هفته بودید، این اواخر دلتان حسابی هوای عشق و عاشقی داشت. اما کار، خانواده و مسائل داخل خانه تان همه برای مدتی بر علیه شما دست به یکی کرده بودند. با شروع هفته می توانید خود را تماما به احساسی که به این شخص خاص دارید ببازید، هر چند در سومین روز هفته، با فکر درگیر به معشوق تان، نمی توانید بر روی کار تمرکز کنید، اما باقی روزهای هفته یک سره در اختیار عشق و دلدادگی خواهد بود. در همین راستا حتی شاید یکی دو روزی به بهانه ی بیماری و بی حالی مرخصی هم بگیرید.

آبان

مدتی بود که همه چیز در خانه خوب پیش می رفت. اما حالا انگار همه چیز زیر و رو شده است. اگر مشکل به روابط میان فردی مربوط می شود، بهترین گزینه این است که شخصا سعی در حل آن کنید، اما اگر مشکل ساختاری است باید از کسی دیگر برای حل آن کمک بگیرید. آنچه می خواهید این است که تا میانه ی هفته همه چیز رفع و رجوع شده باشد، چرا که قرار است وقت خود را به آن شخص خاص زندگی تان اختصاص دهید. آخرین روزهای کاری با مسائل کاری پر خواهند بود، اما پایان هفته تان تماما در اختیار قلب تان قرار خواهد داشت.

آذر

به شکلی ذاتی خوش صحبتید  و خوش سر زبانید. با غریبه ای ملاقات کرده و گفت و گویی فوق العاده در مورد کار، دنیا و یا هر چیز دیگری خواهید داشت. مردم تند و به آسانی به سوی شما کشیده می شوند، به همین خاطر است که دوستان زیادی دارید. سعی کنید افق های پیش روی خود را گسترده تر کنید. کتاب بخوانید، به سفری دور و دراز بروید، و یا کار جنون آمیزی در مورد علاقه مندی تازه ی خود انجام دهید. آخرین روز های کاری روزهایی رومانتیک خواهند بود. آخر هفته ی خود را به فکر در مورد آینده ی رابطه تان خواهید گذراند.

دی

شاید نقشه هایتان نقش بر آب شوند، اما این ترس نباید مانعی از کشیدن نقشه و برنامه ریزی شود. حقه ی لازم برای اینگونه وقت ها این است که یک نقشه ی جایگزی و اضطراری نیز در فکر پرورانده باشید. اما خب راستش این هفته به چنین چیزی نیاز نخواهید داشت. بیشتر از آنچه فکرش را می کردید در هدف های کوتاه مدت خود به پیشرفت می رسید. در آخر هفته هم سعی کنید به سرگرمی و تفریح بپردازید تا جانی دوباره بگیرید.

بهمن

وقتی قصد انجام کاری را بکنید، می توان از قطعی و حتمی بودن آن اطمینان داشت: این روزها درست به همین اندازه کارا و مفید هستید. این سوالات همچون باری بر ذهن تان سنگینی می کنند؛ این که خواسته ی واقعی تان چیست؟ به کدام سو در حرکت هستید؟ و می خواهید چه کسی وقتی به مقصد رسیدید کنارتان باشد؟ بهتر است این پرسش ها را با دوست و یا یکی ازعزیزانتان در میان بگذارید، حرف زدن از این چیزها می تواند احساساتتان را تفکیک و مشخص کند. هرچه بیشتر خود را بشناسید، بیشتر در میابید که هنوز نیاز به یادگیری دارید. و بزرگ ترین درس این هفته هم همین است.

اسفند

مدام در تلاش برای کمک به دیگران هستید، و اگرچه این تلاش ستودنی است اما گاهی غیر واقعی و نشدنی هم هست، به ویژه در چنین هفته هایی که خودتان اینهمه کار دارید. در میانه ی هفته کمی در افکار خود گم خواهید شد. فکر می کردید که می دانید از زندگی چه می خواهید، اما ناگهان همه چیز میان زمین و هوا معلق می شود. شتابزده عمل نکنید، آسان بگیرید، و سعی در ریختن برنامه ای آرام برای این هفته داشته باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام