هک وای فای های خانگی + راهکار ارتقاء امنیتی

این روزها برای هر چیزی راه حلی ساده موجود است، اگر تا پیش از این راجع به این اتفاق نشنیده باشید حتما برایتان جالب است بدانید که با اپ های موبایلی قابل نصب روی دستگاه های اندرویدی می توانید از امنیت مودم وایرلس خودتان مطمئن شوید. اگر هم کمی کنجکاو باشید می توانید پسورد مودم های وایرلس قابل دسترس را بدست بیاورید!

WPS که مخفف Wi-Fi Protected Setup است و در گذشته WSC و در بعضی از محصولات شبکه، QSS نیز خوانده می‌شود. WPS توسط گروه Wi-Fi Alliance در سال ۲۰۰۶ معرفی شد و هدف از آن ارائه قابلیتی بود که کاربران خانگی که از تنظیمات و امنیت مودم یا اکسس پوینت شان آگاهی چندانی نداشتند، بتوانند بدون وارد کردن رمز (PSK) و تنها با استفاده از یک کد ۸ رقمی یا حتی بدون وارد کردن کد، بتوانند به شبکه متصل شوند. بیش از این وارد اطلاعات و جزییات مربوط به شبکه نمی شویم، جالب است بدانید تنها با دانلود و نصب اپلیکیشن Wps Wpa Tester Premium می توانید پسورد مودم های وایرلسی که گزینه WPS آنها فعال است را مشاهده کرده و به آسانی به آنها متصل شوید.

دریافت از گوگل پلی

نکته قابل توجه اینکه برای دسترسی به امکانات اضافی در این برنامه باید گوشی شما Root باشد و برنامه Busy Box را نصب داشته باشید اما اگر گوشی شما روت نیست نگران نباشید، رسیدن به هدف و دسترسی به پسورد و تست مودم شما با این اپ ملزم به روت شدن نیست و می توانید بدون مشاهده پسورد به هر مودمی که WPS در آن فعال است دسترسی داشته باشید و طبعا از اینترنت آن استفاده کنید.

راهکار ارتقاء امنیتی برای هک نشدن مودم

خیلی آسان است، باید در تنظیمات مودم خانگیتان گزینه WPS را غیر فعال کنید. برای دسترسی به تنظیمات مودم باید بعد از اتصال کامپیوتر یا لپتاپ توسط کابل به مودم با نوشتن آدرس مودم که به صورت پیش فرض مطابق زیر است:

HTTP://192.168.1.1

منوی کنترلی مودم را باز نمایید، یوزر و پسورد درخواستی را وارد کنید ( لازم به توضیح است در اکثر مودم های کنونی بازار به صورت پیش فرض نام کاربری و پسورد هر دو admin هستند.) در ادامه دنبال کزینه Advance Wifi Setting یا موردی مشابه بگردید، در لیست قابل مشاهده گزینه Disable WPS را فعال و یا Enable WPS را غیر فعال کنید.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام