چند دلیل برتری اندروید نسبت به IOS

بعد از انتشار مطلبی تحت عنوان ۱۰ دلیل برای برتری IOS نسبت به اندروید بر آن شدیم تا شما را با برتری های اندروید نیز آشنا کنیم . باید اقرار کنیم که پلتفرم های اپل در عین زیبایی طرفداران زیادی هم دارد اما به پای طرفداران اندروید نمیرسد. خب اجازه بدید بریم سراغ دلایل برتری اندروید بر IOS

تنوع پلتفرم برای اندروید

یکی از مهمترین دلایل برتری اندروید بر سیستم عامل اپل تنوع پلتفرم برای سیستم عامل اندروید است.در حال حاظر تولیدکنندگان بزرگی مانند Samsung, HTC, Sony, Motorola, LG, Huawei, ZTE گوشی های هوشمند خود را مبتنی بر پلتفرم اندروید تولید میکنند.این در حالی است که سیستم عامل اپل ,فقط روی گوشی هایی تولیدی همین شرکت کار میکنند.به عبارتی روی پلتفرم های دیگر کارایی ندارند.

قدرت انتخاب با توجه به میزان بودجه

یک محدوده عظیمی از دستگاه و پلتفرم ها با طراحی و مشخصات مختلف وجود دارد که دوست داران اندروید میتوانند با توجه به بودجه خود نسبت به تهیه آنها اقدام کنند.انحصاری بودن محصولات اپل باعث شده که در مقایسه با محصولات و پلتفرم های اندرویدی شانس کمتری را در جذب هواداران گوشی های هوشمند داشته باشد.امروزه تقریبا هر شخصی قادر به تهیه یک گوشی اندرویدی است این در حالی است که خیلی از افراد توان خرید گوشی های گران قیمت اپل را ندارند.

سفارش سازی

یکی از برتری های اندروید بر اپل ,دادن قدرت انتخاب به کاربر در سفارش سازی پلتفرم خود در هر سطح ممکن میباشد.از آن طرف اپل دوست دارد که این قدرت را از کاربر بگیرد و سلیقه های خود را به کاربر تحمیل کند.شما با استفاده از پلتفرم اندروید این توانایی را دارید که چیزهایی ساده مانند والپیپرهای متحرک ,کیبوردهای جداگانه و رم های سفارشی را روی گوشی خود نصب کنید.

ترکیب با محصولات و سرویس های گوگل

پلتفرم های اندروید قادرند تا به صورت یکپارچه با آرایه ای از سرویس های گوگل ترکیب شوند.افراد با استفاده از پلتفرم اندروید میتوانند به صورت آنلاین از این سلطان وب(گوگل) استفاده فراوانی ببرند.امکاناتی مانند Google Docs, Gmail, Google Drive, Google Maps, Google Music, Google+, Google Chrome و این لیست همچنان ادامه دارد.

برنامه ها و بازی های رایگان بیشتر

این قضیه ممکن است مانند یک تیغ دولبه به نظر آید.اما شما نمیتوانید از این حقیقت که بازی ها و برنامه های رایگان اندروید بیشتر از IOS است چشم پوشی کنید.حتی گاهی اوقات که یک بازی  روی IOS عرضه میشود همین بازی روی اندروید به صورت رایگان پرت میشود.

سرعت بهبودات

هر اشکال ، خطا ، لگی که روی پلتفرم اندروید دیده شود با یک ظوابط معین و خاصی, یک تیم  سریعا شروع به رفع این مشکلات میکند درحالی که اپل سرعت خاصی در رفع این مشکلات ندارد.