چگونه برای مردها هدیه بخریم؟

همه ما روزهایی را تجربه کرده‌ایم که برای خرید هدیه برای مردی که دوست داشته‌ایم، پدرمان، پارتنرمان، برادرمان، نامزدمان یا شوهرمان، سرگردان مراکز خرید بوده‌ا‌یم و آخر سر هم بفهمی نفهمی، از سر اجبار هدیه‌مان را انتخاب کرده‌ایم! بله درست است! مردها، علاوه بر آنکه موجودات سختی در همنشینی هستند، پدر انسان را هم در انتخاب هدیه در می‌آورند!

یکی از بهترین کارهایی که می‌شود برای راحت‌تر کردن پروسه خرید برای این جنس محکم و قوی انجام داد شناختِ روحیات او از جنبه روانشناختی است. واقعیت این است که برخلاف خانم‌ها، برای آقایان اینطور است که، هرچه هدیه کاربردی‌تر، جذاب‌تر! و اینکه معمولا و نه همیشه، آقایان کمتر از هدایای دکوری خوششان می‌آید. با تمام این تفاسیر بیایید چند نمونه از هدایایی که تجربه نشان داده مردها با توجه به استایلشان در نود و نه درصد موارد عاشقش می‌شوند را با هم مرور کنیم.

۱- اگر یک ورزشکار است :

منظور از ورزشکار بودن لزوما این نیست که او یک ورزش خاص را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند. ممکن است او ذاتا یک انسان فعال باشد. از آنهایی که یک لحظه آرام و قرار ندارند و همیشه در حال گشت و گذار، راه رفتن و سرک کشیدن به گوشه و کنار دنیا هستند. برای اینجور آدم‌ها یک جفت کفش ورزشی یا پیاده‌روی از یک برند خوب و یا یک سِت کاپشن و شلوار گرمکن، به شدت خوشحال‌کننده است. اگر هم قصد ندارید آنقدرها خرج کنید، می‌توانید سراغ یک کار هیجان‌انگیز با هزینه مناسب‌تر بروید: یک بلیط تماشای مسابقه فوتبال یا والیبال مورد علاقه‌اش و یا یک بازی جدید مخصوص ایکس‌باکس!

۲- اگر او یک بیزینس‌مَن است :

اگر مرد مورد نظر شما از آن دست مردانی است که تمامی زندگی‌اش وقف کار و تجارت شده و یک روز نیست که از این جلسه به آن جلسه نرود و البته به خاطر همین موضوع مجبور است که به ظاهر خود هم بسیار اهمیت بدهد، کار برای شما بسیار ساده خواهد شد. چرا که حتی می‌توانید هر سال برایش یک ساعت جدید بخرید! و البته که او هر سال هم به همان اندازه ذوق‌زده خواهد شد! گزینه یک کیف شیک چرم و یا یک سِت خودنویس را هم نباید دست کم گرفت!

۳- اگر یک مرد پر شور و حال است :

اگر مرد مورد نظر شما از آن دسته مردهایی است که زندگی را با لذت‌های کوچکش زندگی می‌کند و از همه‌چیز عمیقا لذت می‌برد، می‌توانید سراغ سرگرمی‌هایش بروید. اگر عاشق آشپزی است، می‌توانید به فکر یک مخلوط‌کن با تکنولوژی جدید و یا یک کتاب آشپزی درست و حسابی باشید و اگر عاشق سفر است، مثل شما یک اینستاگرامر به حساب می‌آید و اصلا شغلش عکاسی است، یک دوربین جدید، یک لنز تله و یا حتی یک کیف دوربین هم گزینه خوبی خواهد بود. به هرحال آدم‌های جزو این دسته، آدم‌هایی هستند که هدیه خریدن برایشان، کمترین نگرانی را لازم دارد! چرا که برای آنها همه‌‌چیز جذاب است، حتی یک سبد پر از پنیرهایی که از یک سوپر مارکت خوب گرفته‌اید و یا یکی از عکس‌های دوتایی‌تان که توی یک قاب زیبا به او هدیه می‌دهید!

۴- اگر یک کتاب‌خوان حرفه‌ای است :

اگر مرد خوشبختی که قرار است به زودی از شما هدیه بگیرد، یکی از آن آدم‌هایی است که اگر هر شب چند صفحه کتاب نخواند خوابش نمی‌برد، پس همینجا دست از این فکر که “چی برایش بخرم” بردارید! کافی است او را خوب بشناسید و سلیقه کتاب‌خوانی‌اش را بدانید! یک مجموعه کامل از نویسنده مورد علاقه‌اش و یا آخرین کتاب چاپ شده او یک هدیه عالی برایش به حساب می‌آید. اگر هم دوست دارید بیشتر خرج کنید، می‌توانید به خریدن یک تبلت کتاب‌خوان فکر کنید و یا حتی یک کتابخانه جدید و زیبا که خودتان با وسواس تصویرش را از پینترست انتخاب کرده‌اید و به یک نجار سفارش داده‌اید.

۵- اگر مردی با اطلاع از تکنولوژی روز است :

برای اینجور مردها؛ مردهایی که از آخرین اخبار و اطلاعات در مورد آخرین مدل گوشی‌های تلفن همراه، جدیدترین سیستم‌های اپل، انواع گجت‌ها و بازی‌ها و ابزارهایی با تکنولوژی بالا خبر دارند، معمولا هیچ هدیه‌ای با یک سلیقه زنانه جذاب نخواهد بود! پس خودتان را اذیت نکنید، همان اول کار به یک مرکز خرید تکنولوژی بروید و بنا بر بودجه‌تان یک هدیه انتخاب کنید. یک تلفن همراه جدید، یک تبلت خوب یا حتی هدفون درست و حسابی او را حسابی ذوق‌زده خواهد کرد.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام