کدام شلوار جین برای اندام شما مناسب است؟

سال‌هاست که شلوار جین به یکی از محبوب‌ترین عناصر کمد آدم‌ها تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند شما کژوال‌پوش باشید یا حسابی چیتان و پیتان و شیک، اصلا مگر می‌شود چند تایی شلوار جین در پستو پنهان نداشت؟ حالا سوال اینجاست که همین دوست همیشگی را باید چطور انتخاب کرد که بر انداممان خوش بنشیند و ما را خوش‌هیکل‌تر و جذاب‌تر از آنچه که هستیم نشان بدهد؟

۱- اگر Petite یا ریزه میزه هستید:

اگر دارای اندامی ریزه میزه و به قول خارجی‌ها پتیت هستید، باید بدانید که انتخاب‌های فراوانی با برش‌های مختلف برای شما وجود دارد و اصلا و ابدا لازم نیست بخاطر قدتان خود را محدود کنید. یک نکته خیلی مهم برای شما پیدا کردن یک خیاط خوب است که بتواند تر و تمیز و حرفه‌ای، قد شلوارتان را برایتان کوتاه کند. یادتان باشد از پوشیدن شلوارهایی با جیب‌های بزرگ یا تزئینات بیش از حد اجتناب کنید که حالت مضحکی به اندامتان خواهد داد.

۲- اگر شکم دارید:

برای کسانی که مقداری چربی در ناحیه شکمشان دارند و طبیعتا دوست دارند آن را مخفی کنند، بهترین انتخاب شلواری است که کمرش تقریبا بر روی ناف قرار بگیرد. به این ترتیب می‌توانید خود را لاغرتر و صاف‌تر از واقعیت نشان بدهید. برای این افراد شلوارهای بوت‌کات و اسلیم‌کات هم انتخاب مناسبی است.

۳- اگر ساعت شنی هستید:

برای شما که اندامتان پیچ و خم‌های بیشتری دارد هیچ‌چیز بهتر از یک شلوار فاق بلند نیست که می‌تواند کمر باریک شما را بیشتر نشان دهد. یک انتخاب خوب دیگر برای شما یک شلوار مخروطی شکل است که به شما کمک می‌کند بر روی قسمت‌هایی از اندامتان که دوست دارید بیشتر تاکید کنید.

۴- اگر گلابی هستید:

برای گلابی‌ها که پایین‌تنه‌ی بزرگ‌تر و سنگین‌تری دارند، کم‌حجم نشان دادن نیم‌تنه‌ی پایینی یکی از بایدهاست! یک شلوار جین با مدل مخروطی‌شکل می‌تواند به کمک گلابی‌ها بیاید و آنها را باریک‌تر نشان بدهد. یک گزینه خوب دیگر برای گلابی‌ها این است که در قسمت بالاتنه یک انتخاب با رنگ روشن‌تر و در پایین‌تنه یک جین تیره داشته باشند و به این ترتیب تعادل را در اندام خود برقرار کنند. بستن یک کمربند شل بر قسمت بالایی پشت هم می‌تواند به تنظیم تعادل شما کمک کند.

۵- اگر پایین‌تنه‌ی پُری دارید:

در این صورت بهتر است به دنبال شلواری باشید که پشت آن بلندتر باشد و کمر آن بر روی ناف قرار بگیرد. در واقع باید کاری کنید که برش کمر به هیچ عنوان در پهن‌ترین قسمت قرار نگیرد. برای باریک‌تر نشان دادن ران‌ها هم بد نیست به دنبال شلواری باشید که جنس سخت و محکمی دارد و میزان کش آمدنش بیش از دو درصد نباشد. شلوارهای بوت‌کات بهترین انتخاب برای این دسته به حساب می‌آیند.

۶- اگر حسابی اضافه وزن دارید:

اگرچه برای این افراد یافتن شلواری که هم راحت باشد و هم متناسب کار سختی است، ولی با کمی هوشمندی می‌توانند مدل‌هایی پیدا کنند که اندامشان را لاغرتر نشان بدهد. برای آنها شلوارهایی که کمی بوت‌کات هستند گزینه مناسبی به حساب می‌آید و جمع و جورشان می‌کند. نکته مهم دیگر در مورد این افراد که بهتر است رعایت شود پرهیز از پوشیدن شلوارهایی است که سنگ‌شور دارند و توجه را بیشتر به نقاط چاق جلب می‌کنند و همانطور تزئینات و جیب‌های بزرگ.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام